CHP DELEGELERİ DEMOKRATİK YÖNTEMLE BELİRLENMELİ

Mahallelerde (Köylerde) delege seçimleri demokratik bir şekilde yapılmalı hangi mahallede kim delege olursa olsun; CHP dinamizminin, mahallesinden yükselen sesi temsilcisi olacak. Arguvan’da mahallelerin büyüklüğüne küçüklüğüne bakmadan delege seçimleri şefaf ve demokratik bir şekilde yapılmalıdır.

CHP DELEGELERİ DEMOKRATİK YÖNTEMLE BELİRLENMELİ
CHP'de Büyük Kurultay için mahallelerde delege seçimi süreci başladığı kamuoyunca biliniyor.
Büyük Kurultay'a giden bu yolda mahallelerde (Köylerde) delege seçimleri demokratik bir şekilde yapılarak örgütleri güçlendirmek gerekiyor.
Geleceği kucaklamak, geleceğin iktidarı olabilmesi için CHP’nin mahallelerden (Köylerden) başlayarak, örgütsel kademelerin aşağıdan gelen taban hareketiyle mümkün olabilecektir.
Bu nedenle masa başında değil, Mahallelerde (Köylerde) delege seçimleri demokratik bir şekilde yapılmalı gerçek seçim sonrasında hangi mahallede kim delege olursa olsun; CHP dinamizminin, mahallesinden yükselen sesi temsilcisi olacak. 
İlçe kongrelerinin ilk adımı ise mahalle delege seçimleridir. Bir partinin demokratik olup olmadığının temel göstergesi mahalle (Köy) delege seçimlerinin demokratik bir şekilde yapılıyor olup olmadığıdır.
Mahalle delege seçimlerinden tüm üyeler haberdar edilmelidir. Seçimin günü, saati yeri üyelere açık olarak bildirilmelidir. Parti üyelerinin mutlaka seçimlere katılmasını talep ve teşvik etmelidir. Amaç tüm parti üyelerinin seçimlere katılarak bu anlamıyla partiye sahip çıkmalarını, parti ile bütünleşmelerini gerçekleştirmek olmalıdır.
Arguvan’da mahallelerin büyüklüğüne küçüklüğüne bakmadan delege seçimleri şefaf ve demokratik bir şekilde yapılmalıdır.

Unutmayalım'ki mahalle delegesi işin esasıdır.

Ülkemizin neresinde olursa olsun seçimleri şefaf ve demokratik bir şekilde yapan örğütlere teşekkür ederim.
Ersoy Eren/Arguvan

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 18:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56