ÇİNLİ FİRMA ARGUVANI VE AKÖRENLİLERİ ÇOK SEVİYORMUŞ !

Çinli Cenhan Madencilik şirketi yetkilisi "Arguvan için ne yapılması gerekiyorsa yapmak istiyorum, yapmaya da hazırım. Biz köylulerle bir aile gibi olacağız. Arguvan halkını çok seviyorum. Köy halkının sağlığı bizim için birinci dercede önemlidir" diye konuştu.

ÇİNLİ FİRMA ARGUVANI VE AKÖRENLİLERİ ÇOK SEVİYORMUŞ !
Akören Muhtarı Ekrem Aslan’ın Köyü, Köylüsü ve Arguvanlılar adına  haklı endişeleri ve kaygılarının olduğu biliniyor. Bu konuda mücadelesine devam ediyor.
Çinli Cenhan Madencilik firması yetkilileri, Akören köylülerini yapacakları çalışmalarıyla ilgili bir bilgilendirme toplantısı daha yaptı. Akören Köyü Muhtarı Ekrem Aslan da toplantıda firma yetkililerine köy halkının endişelerini iletti.
Akören Köyü'ndeki bilgilendirme toplantısına İlçe Kaymakamı Zafer Oktay Basında yer alan habere göre ne ne ilgisi varsa AKP İlçe Başkanı Kudret Kılıç da katılmış.
Toplantıda köyde bakır aramak için ruhsat alan firmanın temsilcileri, köy halkına yapacakları çalışmaya ilişkin bilgi verdi.

Kaymakam Oktay, Arguvan'a böyle bir yatırımın gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Yasal çerçeve içinde firma yetkililerine yardımcı olacaklarını dile getiren Oktay, köy halkından tedirgin olmamalarını isteyerek, "Her şey bizim kontrolümüzde yürüyecek" dedi.

Firma sahibi Jiang Han, köyde bakır olduğu öngörülen 250 dönüm alanın 10 yıllık işletme hakkını aldıklarını kaydetti. 30 yıllık rezerv olduğu belirtilen alanda çıkaracakları bakırı Mersin'e taşıyacaklarını anlatan Han, bakır madeni işletmesini uzun vadeli düşündüklerini belirtti. Türkiye'deki kanunlara uygun olarak çalışma yapacaklarını ifade eden Han, köylüleri rahatsız etmemek için kuracakları işletme için farklı bir yol yapılacağını anlatarak, gürültü ve toz olmaması için de gerekli önlemleri alacaklarını söyledi. Firmaya köyden işçi de alacaklarını kaydeden Han, "Arguvan için ne yapılması gerekiyorsa yapmak istiyorum, yapmaya da hazırım. Biz köylulerle bir aile gibi olacağız. Arguvan halkını çok seviyorum. Köy halkının sağlığı bizim için birinci dercede önemlidir" diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56