DENİZ MAVİSİNDE BULUŞMA PROJESİ

Arguvan’daki ilköğretim okullarından 20 başarılı öğrenci belirli tarihlerde “Deniz Mavisinde Buluşma” projesinde yer almak üzere Antalya’ya gönderilecektir.

DENİZ MAVİSİNDE BULUŞMA PROJESİ
Arguvan belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın girişimi ve gayretleri ile Antalya Belediyesi ile yapılan ortak bir çalışma sonrasında Arguvan’daki ilköğretim okullarından 20 başarılı öğrenci belirli tarihlerde “Deniz Mavisinde Buluşma” projesinde yer almak üzere Antalya’ya gönderilecektir. Bu çocuklar okulunda başarı göstermiş, ekonomik durumu iyi olmayanlardan oluşmaktadır. Projede yer alacak çocukların bütün ihtiyaçları karşılanacak ve denetimleri için iki yetişkin kontrolünde gönderilecektir.
 
PROJE ADI:
Deniz Mavisinde Buluşma
PROJE SLOGANI:
"Deniz görmeyen çocuklar ile Antalya'nın mavisinde buluşuyoruz."
PROJE AMACI:
Projenin amacı ülkemizde deniz görmeyen illerde bulunan 13-16 yaş grubu sosyo-ekonomik düzeyi düşük başarılı çocukların denizle tanışmalarını sağlayarak hayata daha geniş bakabilmelerini sağlayabilmektedir. Öyle ki, bazı sosyal araştırmalar bu yörelerde yaşayan çocukların resim çalışmalarında hiç deniz görmedikleri için deniz çizmediklerini göstermektedir. Bu bağlamda deniz bir çocuk için psikolojik gelişimleri ve hayata daha geniş bakabilmeleri açısından çok önemli bir yer tutmaktadır. Misafir edilecek olan çocuklar diğer bölgelerden çocuklar ile de kültürel ve sosyal iletişim ve etkileşim içerisine de gireceklerdir. Dahası, Antalya ve Akdeniz kültürü hakkında bilgi ve fikir sahibi olarak vizyonları gelişecektir.
 
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56