ERSOY EREN ARGUVAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI- GÜN, SAFLARIMIZI BİRLEŞTİRME GÜNÜDÜR

Ersoy Eren CHP Arguvan ilçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısında her açıdan şeffaf ve hesap vermeye hazır, Arguvan’ın dertlerini kendine dert edinen anlayışı hâkim kılmak üzere huzurlarınızdayım. Kendine has kültür yapısı ve kimliği ile Türkiye'de haklı bir yer edinmiş olan ilçemiz Arguvan’ın üzerinde birikmiş olan yılların yorgunluğunu almak adına Cumhuriyet Halk Partisinden aday adaylığımı açıklıyorum dedi.

Ersoy Eren Arguvan Belediye Başkan aday Adaylığını geniş katılımlı bir basın toplantısıyla açıkladı. CHP Arguvan ilçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısına çok sayıda Arguvanlının yanı sıra parti yöneticileri de katıldı. Basın toplantısında yaptığı konuşmada Ersoy Eren “Arguvan’ın dertlerini kendine dert edinen anlayışı hâkim kılmak üzere huzurlarınızdayım” dedi.

Ersoy Eren'in yaptığı konuşma metni.

             Saygıdeğer Basın Mensupları, Değerli Arguvanlılar,

Bugün sizlere çok zorlu, ama bir o kadarda onurlu bir görev olan Arguvan Belediye Başkanlığına talip olduğumu açıklamak üzere huzurlarınızdayım. Bu kararımı önce ailemle, daha sonra bazı dostlarımla ve Şubat ayı itibari ile de Arguvan ilçe merkezi ve köylerinde yaptığım görüşmeler sonrasında aldım.

Her açıdan şeffaf ve hesap vermeye hazır, Arguvan’ın dertlerini kendine dert edinen anlayışı hâkim kılmak üzere huzurlarınızdayım.

Kendine has kültür yapısı ve kimliği ile Türkiyede haklı bir yer edinmiş olan ilçemiz Arguvan’ın üzerinde birikmiş olan yılların yorgunluğunu almak adına Cumhuriyet Halk Partisinden aday adaylığımı açıklıyorum.

Bu güne kadar sıradan bir Arguvanlı olarak hem gurbette hem de Arguvan’da, ilçemizin sorunlarına çözüm üretmek, bulunduğu noktadan bir adım öteye götürebilmek için imkânlarım ve gücüm ölçüsünde katkılar sunmaya çalıştım. Bundan sonrada gerek ekonomik açıdan gerekse sosyal ve kültürel açıdan Arguvan’ı daha iyi noktalara getirmek için tüm gücüm ve birikimimle çalışmaya, uğraşmaya devam edeceğim.

Hepinizin bildiği gibi, Arguvan bağrında çok ciddi sosyal ve kültürel dinamikleri barındırmasına rağmen Türkiye’nin en fazla göç veren ilçelerinin başında gelmektedir.

Arguvan, dürüst, cesur ve muhalif kimliğinden dolayı onlarca yıldır hiçbir alt yapı yatırımlarının yapılmadığı, devlet yardımları ve ödeneklerin sadaka gibi verildiği ve hatta verilmediği, istihdam yaratılamadığı için genç ve enerjik nüfusunun her geçen gün azaldığı bir ilçe haline getirilip kaderine terk edilmiştir.

Ekonomik imkansızlıklar nedeniyle yıllarca yurt dışına ve büyük şehirlere göç veren Arguvan son yıllarda da ilçedeki resmi ve yarı resmi kuruluşların art arda kapatılmasıyla sosyal dengesizliğin had safhalarda yaşandığı “kimsesi olmayan yer” haline dönüştürülmektedir.

Yoğun ve yaygın bir iletişim çağında ülkeler, iller, ilçeler dünya ile bütünleştirilip gelişirken, Arguvan klasik yönetim anlayışı ile yerinde saymaya, böylelikle de farkında bile olmadan her geçen gün biraz daha geriye gitmeye mahkûm edilmiştir.

Arguvan’ın bu mahkumiyetine son vermenin, halkla birlikte, yönetişim bilincini yaşama geçiren, kendi geleceğini onların geleceğinden ayrı düşünemeyen bir belediyecilik anlayışı ile mümkün olacağına ve bunu birlikte başaracağımıza inandığım için aday adaylığımı açıklıyorum.

Fazla zamanınızı almamak için kısa başlıklar halinde sunmaya çalıştığım düşüncelerimin detaylarını sizlerle paylaşacağım.

Ülkemizde ve ilçemizde yaşanan olumsuzluklardan kurtulmanın tek yolunun Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmak, Cumhuriyeti'nin kazanımlarını; aydınlanmacı, çağdaş, laik, kamucu ilkelerini esas alan ve Arguvan’ın farklılıklarını kültür zenginliği olarak algılayan bir anlayışla mümkün olduğunun bilincinde bir hemşehriniz olarak aday adaylığımı açıklarken diyorum ki;

-Arguvan daha çağdaş bir yaşamı hak ediyor.

-Arguvan, daha fazla ekonomik katma değer yaratan bir ilçe olmayı hak ediyor.

-Arguvan, genç nüfusu ile cıvıl cıvıl canlı, hareketli ve her türlü sosyal haklardan istifade eden dinamik bir ilçe olmayı hak ediyor.

-Arguvan, Yeni Büyükşehir Yasasının getirdiği kazanımları yeterli düzeyde kullanabilmek, yasal koşullarını lehimize çevirerek ilçemizde ve köylerimizde alt yapı, fiziksel düzenlemeler ve sosyal donatılara kadar tam teşekküllü bir belediyecilik yapma anlayışını fazlası ile hak ediyor.

Değerli basın mensupları ve saygıdeğer Arguvanlılar

İnsan en kıymetli varlık insanlığa hizmet ise kutsaldır anlayışıyla hareket ederek “bu hizmete” talip oldum.

Mensubu olduğum; insanlarımıza onurlu ve özgür bir yaşam kalitesini en üst seviyede sunmayı temel ilke edinen CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDEN 29 Mart 2014 Tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Arguvan Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğumu ve resmi başvurumu yaptığımı siz saygıdeğer basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna duyurmuş bulunuyorum.

GÜN, SAFLARIMIZI BİRLEŞTİRME GÜNÜDÜR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerden başarı ile çıkacağını olan inancım tamdır.

Arguvan’da birbirinden değerli çok sayıda arkadaşımızın CHP’den aday adayı olması partimize olan ilginin ve güvenin önemli bir göstergesidir.

Bizler aday adayı olurken partimizin bir aday ile seçime gideceğini bilerek aday adayı olduk. BEN değil BİZ düşüncesinin öne çıktığı bir düşünceye sahip birisi olarak, adaylık yarışında partimizin adayı kim olursa olsun yanında olacağım.

Toplantıya katılımınızdan hepinize teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                             31 Temmuz 2013

 

ERSOY EREN

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

ARGUVAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

 

 

ERSOY EREN (Özgeçmişim)

 1962 yılında Arguvan Eymir köyünde doğdum.  Küçük yaşta ailemle birlikte İstanbul’a gittim. Bir yandan eğitim- öğretim, diğer yandan çalışma yaşamım birlikte yürüdü.

Askerlik yaşıma kadar esnaflık yaptım, askerlik dönüşünde yaklaşık bir yıl (Gazete ve diğer)  işlerde çalıştıktan sonra, 1985 yılında devlet memurluğu sınavını kazanıp İstanbul Valiliği İl özel idaresinde 1992 yılına kadar (yaklaşık yedi yıl) devlet memuru olarak çalıştım.

1992 yılında memuriyetten kendi isteğimle istifa ederek bir temizlik şirketi kurdum. Uzun yıllar hizmet sektöründe yöneticilik yaptıktan sonra şirketimi devrederek inşaat sektöründe müteahhitlik yaptım ve oradan emekli oldum.

İş hayatımın yanında, 1991 yılından itibaren birçok sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak görevler aldım. 1995 yılından itibaren İstanbul’da faaliyet gösteren Eymir Köyü Derneğinin uzun süre dernek başkanlığını yaptım. 1995 yılında Arguvan Vakfının kurucu üyeliğini yaptım ve yönetim kurullarında görev aldım.

Dernekler ve Vakıflardaki görevlerimin yanı sıra Arguvan vakıfları ve derneklerinin yaptığı çok sayıdaki ortak etkinliklerde aktif görevler aldım. İlki 2003 yılında gerçekleştirilen ve “Arguvan” adının yurt içi ve yurt dışında hak ettiği şekilde duyulmasını sağlayan Arguvan Türkü Festivallerinin birincisinin hazırlıkları dâhil özellikle 3 dönem (2003-2004-2005) aktif sorumluluklar üstlendim.

Arguvan’ın ve Arguvanlıların birbirinden haberdar olmasının gerekliliğine inanarak bireysel çalışmalarımla Arguvan ile ilgili ilk web sitesini 2002 yılında yayınladım, daha sonra da Arguvan Haber sitesini kurdum ve yayına başladım; yöremiz insanının iletişimine önemli katkı sunduğuna inandığım bu çalışmalarımla birlikte Arguvan’a yönelik çok sayıdaki kişisel çalışmamı halen devam ettirmekteyim.

Kendi toprağıma hizmetin bir borç olduğuna; yöremizin gelişmesi ve insanlarımızın hak ettiği her türlü hizmeti alarak layık olduğu yaşam düzeyine kavuşabilmesi için, elimizi taşın altına koymak gerektiğine inanıyorum. Bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da Arguvan’a hizmet vermeye devam edeceğim.

Nerede olursam olayım, hayatımın hiçbir döneminde Arguvan ile irtibatımı kesmedim. 2005 yılından beri de benim gibi Arguvanı ve Arguvan insanını seven ailem ile birlikte Eymir Köyünde yaşamımı sürdürüyorum.

Yaşamımın her döneminde yanımda olan, Arguvan ile ilgili tüm çalışmalarımda hiç yüksünmeden canla başla bana destek olan köylüm (emekli memur) Emine Eren ile evliyim, iki kızım birde torunum var.                                                                

31 Temmuz 2013

ERSOY EREN CUMHURİYET HALK PARTİSİ

ARGUVAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI


Fotograflar: Rıza Parlak-Ramazan TaştaşYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56