ERSOY EREN'DEN ŞEFFAF BELEDİYECİLİK SÖZÜ

CHP’den Arguvan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Ersoy Eren, “Her açıdan şeffaf ve hesap vermeye hazır, Arguvan’ın dertlerini kendine dert edinen anlayışı hâkim kılmak üzere huzurlarınızdayım” dedi.

ERSOY EREN'DEN ŞEFFAF BELEDİYECİLİK SÖZÜ
CHP’den Arguvan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Ersoy Eren, “Her açıdan şeffaf ve hesap vermeye hazır, Arguvan’ın dertlerini kendine dert edinen anlayışı hâkim kılmak üzere huzurlarınızdayım” dedi. 

CHP’den Arguvan Belediye Başkanlığına aday adayı olan Ersoy Eren, aday adaylığını geniş katılımlı bir basın toplantısıyla açıkladı. CHP Arguvan ilçe örgütünde düzenlediği basın toplantısına çok sayıda Arguvanlının yanı sıra parti yöneticileri de katıldı. Ersoy Eren, burada yaptığı konuşmada, “Her açıdan şeffaf ve hesap vermeye hazır, Arguvan’ın dertlerini kendine dert edinen anlayışı hâkim kılmak üzere huzurlarınızdayım” dedi.


Kendine has kültür yapısı ve kimliği ile Türkiye’de haklı bir yer edinmiş olan Arguvan’ın üzerinde birikmiş olan yılların yorgunluğunu almak adına CHP’den aday adayı olduğunu belirten Eren, şöyle konuştu: 


“Devlet Arguvan’ı hiç görmedi”
  
“Bugüne kadar sıradan bir Arguvanlı olarak hem gurbette hem de Arguvan’da, ilçemizin sorunlarına çözüm üretmek, bulunduğu noktadan bir adım öteye götürebilmek için imkânlarım ve gücüm ölçüsünde katkılar sunmaya çalıştım. Bundan sonrada gerek ekonomik açıdan gerekse sosyal ve kültürel açıdan Arguvan’ı daha iyi noktalara getirmek için tüm gücüm ve birikimimle çalışmaya, uğraşmaya devam edeceğim. 

 

Hepinizin bildiği gibi, Arguvan bağrında çok ciddi sosyal ve kültürel dinamikleri barındırmasına rağmen Türkiye’nin en fazla göç veren ilçelerinin başında gelmektedir.
 

Arguvan, dürüst, cesur ve muhalif kimliğinden dolayı onlarca yıldır hiçbir altyapı yatırımlarının yapılmadığı, devlet yardımları ve ödeneklerin sadaka gibi verildiği ve hatta verilmediği, istihdam yaratılamadığı için genç ve enerjik nüfusunun her geçen gün azaldığı bir ilçe haline getirilip kaderine terk edilmiştir.
 

“Kimsesi olmayan yer”
 

Ekonomik imkansızlıklar nedeniyle yıllarca yurtdışına ve büyük şehirlere göç veren Arguvan son yıllarda da ilçedeki resmi ve yarı resmi kuruluşların art arda kapatılmasıyla sosyal dengesizliğin had safhalarda yaşandığı ‘kimsesi olmayan yer’ haline dönüştürülmektedir. Yoğun ve yaygın bir iletişim çağında ülkeler, iller, ilçeler dünya ile bütünleştirilip gelişirken, Arguvan klasik yönetim anlayışı ile yerinde saymaya, böylelikle de farkında bile olmadan her geçen gün biraz daha geriye gitmeye mahkûm edilmiştir.
 

Arguvan’ın bu mahkumiyetine son vermenin, halkla birlikte, yönetişim bilincini yaşama geçiren, kendi geleceğini onların geleceğinden ayrı düşünemeyen bir belediyecilik anlayışı ile mümkün olacağına ve bunu birlikte başaracağımıza inandığım için aday adaylığımı açıklıyorum.
 

“Arguvan daha çağdaş bir yaşamı hak ediyor”
 

Ülkemizde ve ilçemizde yaşanan olumsuzluklardan kurtulmanın tek yolunun Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmak, Cumhuriyeti’nin kazanımlarını; aydınlanmacı, çağdaş, laik, kamucu ilkelerini esas alan ve Arguvan’ın farklılıklarını kültür zenginliği olarak algılayan bir anlayışla mümkün olduğunun bilincinde bir hemşehriniz olarak aday adaylığımı açıklarken diyorum ki;
 

-Arguvan daha çağdaş bir yaşamı hak ediyor.
 

-Arguvan, daha fazla ekonomik katma değer yaratan bir ilçe olmayı hak ediyor.
 

-Arguvan, genç nüfusu ile cıvıl cıvıl canlı, hareketli ve her türlü sosyal haklardan istifade eden dinamik bir ilçe olmayı hak ediyor.
 

-Arguvan, Yeni Büyükşehir Yasasının getirdiği kazanımları yeterli düzeyde kullanabilmek, yasal koşullarını lehimize çevirerek ilçemizde ve köylerimizde alt yapı, fiziksel düzenlemeler ve sosyal donatılara kadar tam teşekküllü bir belediyecilik yapma anlayışını fazlası ile hak ediyor.”

“Gün saflarımızı birleştirme günüdür” diyen Ersoy Eren, CHP’nin 2014 yerel seçimlerinden başarıyla çıkacağına inancının tam olduğunu kaydetti. 
 

Arguvan’da seçim bürosu açtı
 

Ersoy Eren, aday adaylığını açıkladıktan sonra Arguvan ilçe merkezi İnönü Caddesi’nde seçim bürosu açarak çalışmalara başladı. Eren, CHP tarafından adayın ilan edileceği güne kadar, Arguvan İlçe Merkezinde kullanmak üzere irtibat bürosunu açtığını, tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak için tüm Arguvan halkını ve dostlarını irtibat bürosunda ağırlamaktan onur duyacağını söyledi. Eren, aday adaylığı sürecinin her yönden ciddiye alınması gereken bir süreç olduğunu kaydederek, Arguvan halkının aday adayını tanımasının gerekliliğini ve önemini vurguladı.


ERSOY EREN KİMDİR?
 

1962 yılında Arguvan’ın Eymir köyünde doğdu. Küçük yaşta ailesiyle birlikte İstanbul’a gitti. Bir yandan eğitim-öğretim, diğer yandan çalışma yaşamını birlikte yürüttü. 
 

Askerlik yaşına kadar esnaflık yaptı, askerlik dönüşünde yaklaşık bir yıl (gazete ve diğer işlerde) çalıştıktan sonra, 1985 yılında devlet memurluğu sınavını kazanıp İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi’nde 1992 yılına kadar (yaklaşık yedi yıl) devlet memuru olarak çalıştı.
 

1992 yılında memuriyetten kendi isteğiyle istifa ederek bir temizlik şirketi kurdu. Uzun yıllar hizmet sektöründe yöneticilik yaptıktan sonra şirketi devrederek inşaat sektöründe müteahhitlik yaptı ve oradan emekli oldu.
 

İş hayatının yanında, 1991 yılından itibaren birçok sivil toplum örgütünde gönüllü olarak görevler aldı. 1995 yılından itibaren İstanbul’da faaliyet gösteren Eymir Köyü Derneği’nin uzun süre başkanlığını yaptı. 1995 yılında Arguvan Vakfı’nın kurucu üyeliğini yaptı ve yönetim kurullarında görev aldı.
 

Dernekler ve vakıflardaki görevlerinin yanı sıra Arguvan vakıfları ve derneklerinin yaptığı çok sayıdaki ortak etkinliklerde aktif görevler aldı. İlki 2003 yılında gerçekleştirilen ve “Arguvan” adının yurtiçi ve yurtdışında hak ettiği şekilde duyulmasını sağlayan Arguvan Türkü Festivallerinin birincisinin hazırlıkları dâhil özellikle 3 dönem (2003-2004-2005) aktif sorumluluklar üstlendi.
 

Arguvan’ın ve Arguvanlıların birbirinden haberdar olmasının gerekliliğine inanarak ilçeyle ilgili ilk web sitesini 2002 yılında yayınladı, daha sonra da Arguvan Haber sitesini kurdu ve yayına başladı; yöre insanının iletişimine önemli katkı sunduğuna inandığı bu çalışmalarıyla birlikte Arguvan’a yönelik çok sayıdaki kişisel çalışmasına halen devam ediyor. 
 

Emine Eren ile evli ve 2 kızı, 1 de torunu var.

Haber Kaynağı: MALATYA YENİGÜN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56