EYMİR KÖYLÜLERİ ABDAL MUSA BİRLİK LOKMASINI YAPTILAR

İstanbul’da faaliyet gösteren, Eymir Köyü Derneği’nin her yıl geleneksel olarak yaptığı Abdal Musa Birlik Lokması 24.01.2010 Pazar günü İstanbul’da yaşanan olumsuz hava şartlarına rağmen ciddi bir katılımla yapıldı.

EYMİR KÖYLÜLERİ ABDAL MUSA BİRLİK LOKMASINI YAPTILAR
EYMİR KÖYLÜLERİ ABDAL MUSA BİRLİK LOKMASINI YAPTILAR.

İstanbul’da faaliyet gösteren, Eymir Köyü Derneği’nin her yıl geleneksel olarak yaptığı Abdal Musa Birlik Lokması 24.01.2010 Pazar günü dernek merkezinde yapıldı.

Birlik beraberliğin, dayanışmanın, ortak üretimin ve hakça bölüşümün sembolü olan Abdal Musa Birlik Lokması, İstanbul’da yaşanan olumsuz hava şartlarına rağmen ciddi bir katılımla yapıldı.A bdal Musa Birlik Lokması Kenan Yıldırım Dede\'nin dua etmesi ile başladı


Dernek yönetim kurulu ile birlikte oluşturulan Abdal Musa Birlik Lokması hazırlık komitesi çalışmaları birlikte yaptılar. Üç günlük hazırlık aşamasında Hasan Albal, Mehmet Yüce, Veli Çelik, Songül Adıgüzel, Sultan Yılmaz, Ünal Tatar, Songül Turgut, Ali Turgut, Seyfullah Adıgüzel, Hacı Ali Yılmaz, Ali Rıza Adıgüzel ve Ersoy Eren görev yaptılar.

Birlik lokmasının dağıtımının yapıldığı saatlerde ve bitiminden sonrada hizmetlerin yapılmasında gönüllü olarak çok sayıda görev yapanlar oldu. Abdal Musa Birlik Lokmasının yapılmasına katkıda bulunanlar haricinde kurban vererek de katkıda bulunanlarda oldu. Akif Yıldırım, Ali Turgut, Bülent Devrim Kılıç, Hüseyin Gazi Çelik, Hakan Adıgüzel, Hasan Akın, Haydar Güzelce, Haydar Kaymaz, Hürriyet Türkkan, M.Mustafa Kılıç, Nursel Arayıcı (Eren),Sadık Yılmaz, Süleyman Eren kurban vererek katkıda bulundular.

Birlik lokmasına katkı sunan ve katılım sağlayan Eymir Köylüleri ile birlikte Eymirli dostları Abdal Musa Birlik Lokmasından memnun ayrıldılar. Dernek Başkanı Ersoy Eren’de katılım ve katkı sağlayıp destek verenlerle birlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

www.arguvanhaber.com  


\"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\"
\"\"

\"\"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56