FESTİVAL BASIN TOPLANTISI İLE TANITILDI

Arguvan 9. Türkü Festivali’nin tanıtımının yapılması amacıyla basın toplantısı düzenlendi.

FESTİVAL BASIN TOPLANTISI İLE TANITILDI
23 – 24 Temmuz günlerinde yapılacak olan Arguvan 9. Türkü Festivali’nin tanıtımının yapılması amacıyla basın toplantısı düzenlendi. 
Malatya'da düzenlenen Kahvaltılı toplantıda basın bildirisini Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan okudu. Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Latif Adıgüzel Basın mensuplarının sorularını cevaplandırıp program hakkında bilgi verdiler.
 
BASIN BİLDİRİSİ
ULUSLAR ARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ 9 YAŞINDA
Arguvan'ı ve türkülerini tüm Türkiye'ye, Dünyaya tanıtırken Türkiye'nin ve Dünyanın farklı kültürlerini Arguvan’a taşıyoruz. 23-24 Temmuz 2011 tarihleri arasında düzenlenecek festivalimiz Arguvan Belediyesi, Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı ve İstanbul’daki Arguvan Köy Derneklerinin ortak katılımı ile yapılacaktır.
Arguvan'ın ürettiği paha biçilemez ürünü olan türkülerin hayat bulduğu toprakları,  yöresel değerlerimizi ve kültürümüzü kamuoyuna tanıtmak, gelecek kuşaklara aktarmak, yörenin sorunlarını yerinde görüp çözümlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.
Festivalimize Amerika'dan '' PUCARAMANTA GRUBU'' , Avrupa’dan '' İMRAN SALKAN VE BALKAN ORKESTRASI’’  renk katacaktır.
Ülke gündeminde önemli bir yer tutan yeni Anayasa tartışmalarını bir adım öteye taşıyacak olan uzman konuşmacıların yer alacağı '' NASIL BİR ANAYASA'' paneli, Şairlerimizin katılımı ile düzenlenen ‘HALK KÜLTÜRÜNÜN ŞİİRE KATKISI, ŞAİRLERİMİZDEN ŞİİRLER’ oturumu,  Köylerde Tiyatro gösterileri, Köy gezileri, Çocuklarımızın yaptığı Ebru Sanatı Resim sergisi ve birbirinden kıymetli sanatçılarımızın konserlerinin olacağı festivalimize; Arguvanlıları, Arguvan dostlarını, tüm basın ve kamuoyunu davet ediyoruz.

Foto:Rıza Parlak

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56