GÖÇERUŞAĞINDA SULAK SUNDURMA VE TUZLAK YAPMA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

S.S Kömürlük, Kuruttaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi öncülüğünde yürütülen Şotik Havza çalışmaları kapsamında Arguvan Göçeruşağı mahallesinde hayvanların su içmeleri için çeşmeler, sundurma ve tuzlak yapıldı.

GÖÇERUŞAĞINDA SULAK SUNDURMA VE TUZLAK YAPMA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
S.S Kömürlük, Kuruttaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi öncülüğünde yürütülen Şotik Havza çalışmaları kapsamında Arguvan Göçeruşağı mahallesinde hayvanların su içmeleri için çeşmeler, sundurma ve tuzlak yapıldı. Ayrıca yörede taşların toplanması ile mera ıslahı çalışmaları da devam ediyor.

Çalışmaya destek olan Elazığ Bölge Müdürü Ziya Polat, Malatya İşletme Müdürü Cengiz Mamur, Hekimhan Ağaçlandırma Toprak Muhafaza Şefi İhsan Karanfil, Arapgir Orman İşletme Şefi Eşref Kahraman ve Darende Ağaçlandırma Toprak Muhafaza Şefi Gülşen Bozkurt’un çalışmaları sonucunda örnek bir çalışma yapılmış oldu.

Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük “Bu çalışma başlangıç için bir örnekti. Meraların ıslah edilmesi ve hayvancılık açısında bölgenin daha verimli hale getirilmesi için çalışmalar devam edecektir. Yöremizin en büyük geçim kaynağı olan hayvancılık için gerekli olan bir çalışma yapıldı. Amacımız hayvanların verimini artıracak çalışmaların devam etmesidir” dedi.

Kaynak:Rıza Parlak,

,

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
volkan topçu
volkan topçu - 8 yıl Önce

emeğin küçüğü büyüğü olmaz köylü elinden geleni yapmış çok güzel bir çalışma insanlığın devam etmesi için hayvancılığın sürdürülmesi şarttır aynı şuna benzer ağaçsız bir memleket yorgansız yatan insana benzer saygılarımla...

Murat
Murat - 8 yıl Önce

Yapılan bu uygulamanin cevredeki insanlarin fikirleri ön planda tutulmadigi surece işe yaramayacaktir. Keske eğitime yatirilsaydi bu para

Ali İhsan Öztürk
Ali İhsan Öztürk - 8 yıl Önce

Emek budur. Hizmet budur. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

hasan atalan
hasan atalan - 8 yıl Önce

Emegi gecen dostlara tesekurler

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56