GÖKAĞAÇ MAHALLESİNDE SELE KARŞI TEDBİR AMAÇLI KURU EŞİK DUVARI YAPIM ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Çevre Orman Müdürlüğü ve S.S. Kömürlük Kuruttas Güngören Alhasusagi Çakmak Gökağaç ve Çobandere Köyleri tarımsal kalkındırma kooperatifi işbirliği ile Gökağaç Mahallesinde (Köyünde) Sele karşı tedbir çalışmaları kapsamında Kuru eşik duvarı yapım çalışması başlatıldı.

GÖKAĞAÇ MAHALLESİNDE SELE KARŞI TEDBİR AMAÇLI KURU EŞİK DUVARI YAPIM ÇALIŞMASI BAŞLATILDI
Gökağaç Mahallesinde (Köyünde) Sele karşı tedbir çalışmaları kapsamında Kuru eşik duvarı yapım çalışması başlatıldı.

Çevre Orman Müdürlüğü ve S.S. Kömürlük Kuruttas Güngören Alhasusagi Çakmak Gökağaç ve Çobandere Köyleri tarımsal kalkındırma kooperatifi işbirliği ile Gökağaçta başlatılan kuru eşik duvarı yapımı ile birlikte yine bölgede bir süredir devam eden teraslama, ağaçlandırma,   çeşmeler ve yol yapım çalışmasının tamamlanması ile örnek bir proje hayata geçirilmiş olacak.

Arguvan Gökağaç Mahallesinde Mert Çakıl’ın genç yaşta sele kapılarak hayatını kaybetmesi sonrasında bu tür acıların tekrarlanmaması amacıyla yapılan girişim sonrasında Gökağaç Mahallesinde kuru eşik duvarı yapımı çalışması programa alındı ve çalışma başlatıldı.

Projede yaklaşık 30 işçi çalışıyor.  

Yoğun sıcaklara rağmen çalışmaları devam ettiren işçiler bu mevsimde çalıştıkları alanlarda bolca yılan ve akreple karşılaşıyorlar ancak buna rağmen çalışmalara aralıksız devam ettiriyorlar. Mardin Derik'ten gelen çalışanlar ekmek kazanmanın kolay olmadığını vurgulayıp "Her şeye rağmen insanlığın yararına yapılan hizmetlere katkı sunmaktan memnunuz" diyorlar.


 

RIZA PARLAK

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 09:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Süleyman Özerol
Süleyman Özerol - 7 yıl Önce

bu aslında güzel bir önlem. aynı zamanda toprak aşınmasını-kaymasını da önler.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56