HAŞİM ÖZÇELİK'İN AİLESİ TARAF GAZETESİNE DAVA AÇIYOR

Haşim Özçelik'in yiğeni Ali Doğan'ın verdiği bilgiye göre Taraf gazetesinde 02.12.2013 tarihinde yayınlanan "Dersim cellatları ilk kez konuştu" Başlıklı habere Arguvan Yeniköylü Haşim Özçelik'in ailesi tarafından dava açılıyor.

HAŞİM ÖZÇELİK'İN AİLESİ TARAF GAZETESİNE DAVA AÇIYOR

Böyle gazeteciliğin evi barkı yıkıla

Taraf gazetesinde 02.12.2013 tarihinde yayınlanan "Dersim cellatları ilk kez konuştu" Başlıklı habere Arguvan Yeniköylü Haşim Özçelik'in ailesi tarafından dava açılıyor.

Haşim Özçelik'in Almanya'da yaşayan yiğeni gazeteci Ali Doğan'ın ulusal kanalda 09.12.2013 tarihinde (Bu gün) katıldığı Televizyon Gazetesi programına canlı yayın konuğu oldu Doğan’ın verdiği bilgiye göre taraf gazetesine haberin tekzip edilmesi ve bununla birlikte Maddi-Manevi davada açılacak.

Ali Doğan'ın Haşim Özçelikle 2012 yılında yaptığı röportajında yer verilen ulusal kanal’daki programda tüm gerçekler gözler önüne serildi Haşim Özçelik'in Dersim olayları sırasında Diyarbakır’da olduğu olaylardan sonra Dersime gittiği kendisi ile yapılan röportajda daha net olarak görüldü.

Taraf gazetesinde "Dersim cellatları ilk kez konuştu" Başlıklı haberde 21.10.2013 Tarihinde kaybettiğimiz Arguvan Yeniköylü Haşim Özçelik'in Dersim Katliamı’na ilişkin hiçbir pişmanlığının olmadığını kendi ifadeleriyle anlatıyor denilerek haber yapılması Haşim Özçelik'i tanıyanları şaşırttığı gibi bir o kadarda üzmüştü.

Ali Doğan programda “Böyle gazeteciliğin evi barkı yıkıla” diyerek tepkisini gösterdi.

Ailesinin bu konuda gerekli hassasiyeti gösterip dava açma girişimi Arguvan kamuoyu tarafından da olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.  

www.arguvanhaber.com

Ersoy Eren

 


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56