HDP ARGUVAN’DA SEÇİM STARTI VERDİ

Arguvan HDP (Halkların Demokratik Partisi) Eşbaşkan Naim Ercan ve Eşbaşkan Birgül Boztepe seçim bürosu açılışını yaparak seçim çalışmasını başlattı.

 HDP ARGUVAN’DA SEÇİM STARTI VERDİ

Arguvan HDP (Halkların Demokratik Partisi)  Eşbaşkan Naim Ercan ve Eşbaşkan Birgül Boztepe seçim bürosu açılışını yaparak seçim çalışmasını başlattı. Malatya İl Başkanı Abuzer Yavaş ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Eşbaşkanlar Hasan Şahin ve Ayfer Polat hazır bulundular.

 

Arguvan Nazım Hikmet Meydanın da katılımcıları seslenen yöneticiler düzenin partileri olmadıklarını halkın partisi olduklarına vurgu yaptılar. Arguvan Belediye Eşbaşkan adayı Naim Ercan “Düzenin partilerine oy verip yolsuzluklara ortak olmayın. Halk arasında bir deyim vardır. “Bal tutan parmağını yalar” derler. Balı kendileri yerken parmağı bize yalatıyor, buna da hizmet diyorlar” dedi.

 

Daha sonra söz alan konuşmacılar toplum içinde ki kadının yerine vurgu yaparak “Yerel Demokrasi. Ekolojik denge. Toplumsal  kamu hizmeti. Eşitlikçi ve kadın özgürlükçü hedefler için HDP diyoruz” deyip mesajlarını vermeye çalıştılar. Yoğun bir katılım olması Arguvan’da seçimlerin üç parti arasında geçeceği şeklinde yorumlandı.

Yapılan açıklamayla birlikte seçim bürosunun açılışındaki coşku ve kadınların çok saydaki katılımı dikkati çekti.    

 

RIZA PARLAK

 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56