İÇMECE MAHALLESİNİN SU SORUNUNA ÇÖZÜM BULUNDU

MASKİ Arguvan İçmece (Çermik) Mahallesi’nde (Köyünde) üç ayrı noktada yaptığı drenaj çalışması sonucunda içme suyu buldu.

İÇMECE MAHALLESİNİN SU SORUNUNA ÇÖZÜM BULUNDU
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), Arguvan İçmece (Çermik) Mahallesi’nde (Köyünde) üç ayrı noktada yaptığı drenaj çalışması sonucunda içme suyu buldu.

İçmece Mahalle Muhtarı Ahmet Turan Yılmaz, “Büyük bir sıkıntıdan kurtulduk” dedi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın konuyla bizzat ilgilendiğini aktaran Muhtar Yılmaz, “Yazın suyla ilgili büyük bir sıkıntı vardı. Bu durumu Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü’ne ilettik. Geldiler ve üç ayrı noktada çalışma yaptılar. Su bulundu ve suyu olmayan yerlere dağıtacağız. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır’ın büyük desteği oldu. Kendisine ve MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e teşekkür ederim” diye konuştu.

İçmece Mahalle’sinde yaşayan Ali Öztürk ise, “Suyumuz yazın kurudu. Çok sıkıntılar çektik. Muhtarımız Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü’ne sıkıntılarımızı iletti. MASKİ’den geldiler ve drenaj çalışması yaptılar. Su bulundu. Mahalleli olarak çok mutluyuz. Suyun evlerimize dağıtılmasını bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.    

 

Kaynak: Maski

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56