İĞDİR 4. KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ YAPILDI

İğdir 4. Kültür Etkinlikleri 22-23 Temmuz tarihlerinde yapıldı.Köy meydanında düzenlenen ve 2 gün süren etkinlikleri yaklaşık 2 bin kişi izledi. 

İĞDİR 4. KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ YAPILDI
Hekimhan İğdir Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen  İğdir 4. Kültür Etkinlikleri 22-23 Temmuz tarihlerinde yapıldı.Köy meydanında düzenlenen ve 2 gün süren etkinlikleri yaklaşık 2 bin kişi izledi. 
 
Etkinlikler kapsamında aralarında Muharrem Temiz, Hıdır Göksu, Yusuf Güvercin, Cihan Yıldız, Hüseyin Ali Şirin, Kazım Tatar, Kubilay Tatar, Süleyman Şahin, Çavuşlar, Ali Yılmaz, H. Hüseyin Yılmaz, Mustafa Özcan, İlker Şahin, Tuğçe Alıcı ve Servet Kutan sahne aldı.
 
İğdir Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Gürbüz, Başkan Yardımcısı Hıdır Erdaloğlu, İğdir Mahallesi (Köyü) Muhtarı Sırrı Demirhan ve Avrupa İğdirliler Derneği Başkanı Hüseyin Çavuş'tan oluşan bir komite tarafından düzenlenen etkinlikler, Gerek yurtiçi gerekse yurtdışından gelen İğdirlileri bir araya getirdi.
 
İğdir Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Gürbüz 2 gün süren etkinliklerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Gürbüz, yurtiçi ve yurtdışında yaşayan hemşehrileri arasında  birlik ve beraberliği sağlayarak, tanışmaları ve kaynaşmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.
 
Gürbüz, uzun süredir atıl durumda bulunan eskiden ortaokul olarak kullanılan yapının  49 yıllığına kiralandığına vurgu yaparak, "Bu yapıyı iyice elden geçirerek kültür evi haline getirdik. Bina bir katlı  ve harabe halindeydi. El ele vererek 2 katlı, her türlü ihtiyacımıza cevap verecek bir hale getirdik. Kültür Evimizde  Muhtarlığımız, toplantı ve yemek salonumuz bulunuyor. Ayrıca eskiden okul lojmanı olarak kullanılan yapıyı da misafirhane olarak  düzenleyeceğiz. Kültür Evimizin hemen yanına da aşevi ve genel ihtiyaçları giderecek yapıları yaptık.  Köylülerimizden isteğimiz yapacağımız çalışmalarda bize destek olmaları. Bugüne kadar bize verdikleri destek için de kendilerine teşekkür ederiz" dedi.
 
Haber ve Fotoğraflar: Kadir İncesuGüncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 21:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56