İL GENEL MECLİS ÜYELERİ ARGUVAN’A KONUK OLDULAR

Malatya İl Genel Meclis Üyeleri 04.02.2010 Perşembe günü Arguvan’ı ziyaret ettiler. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın ev sahipliği yapıp karşıladığı il genel meclis üyeleri belediye toplantı salonunda konuk edildiler.

İL GENEL MECLİS ÜYELERİ ARGUVAN’A KONUK OLDULAR
Malatya İl Genel Meclis Üyeleri 04.02.2010 Perşembe günü Arguvan’ı ziyaret ettiler. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın ev sahipliği yapıp karşıladığı il genel meclis üyeleri belediye toplantı salonunda konuk edildiler. Arguvan Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun da katıldığı ziyarette, Arguvan sorunları gündeme getirildi.

Toplantıda konuşmayı yapan Arguvan Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu Arguvan’da birçok köyün önemli sorunları olduğunu, bu sorunların öncelikli olarak su ve kanalizasyon sorunlarının olduğunu, bunları çözmeye çalıştıklarını, yine Arguvan’ın birçok köyünün kışın bataklık gibi olduğunu ayrıca çamurdan sorun yaşadığını, bu köylerde asfalt olmasa da stabilize yollar yapılmasının gerekliliğini vurguladı.

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan\'da yaptığı konuşmasında; ilçede sosyal faaliyetlerin yapılabilmesi için gerekli tesisin ve imkânların olmadığını bunun önemli bir sorun olduğunu, mevcut futbol sahasının amacına uygun kullanımını sağlamak için ciddi bir bakım ve onarım gerektiğini, bu sahaya Arguvanlıların ihtiyacı olduğunu dile getirip, Arguvan’ın diğer sorunlarını da il genel meclisi üyelerine aktardı.

İl Meclis Üyesi Mustafa Mengüç’de yaptığı konuşmada; Yoncalı barajının tamamlanmasının gerekliliğini, yarım yapılan işlerin Arguvan’a fayda sağlamadığını belirtip, köylerin yol ve kanalizasyon sorunlarını gündeme getirdi.

Yapılan konuşmalardan sonra söz alan İl Meclis Başkanı Naci Şavata yaptığı konuşmada 2010 programında Arguvan sorunlarına çözüm bulunabilmesi için gerekli desteği verecekleri belirtti.

Bu sırada salonda AA haber ajansı Ramazan Taştaş il genel meclis başkanından söz istedi ve aldığı sözde itfaiye aracı ve hastane sorununu bir kez daha gündeme getirdi. İl Meclis Başkanı Naci Şavata verdiği cevapta 2010 festivalinde Arguvan’da gündeme getirilip itfaiye sorununun çözülebileceğini, gerekirse kendisinin mikrofonu eline alarak bunu yapabileceğini belirtip, çözüm bulunamayacak bir sorun olmadığını belirtti.

www.arguvanhaber.com

\"\"


\"\"

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56