İNSANLIĞA HİZMET ÖDÜLÜ ATMALILAR DERNEĞİNE VERİLDİ

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ’İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri’ verildi. İnsanlığa hizmet ödülü Malatya’da faaliyet gösteren Arguvan Atmalılar Sosyal Yardımlaşma Derneğine verildi.

İNSANLIĞA HİZMET ÖDÜLÜ ATMALILAR DERNEĞİNE VERİLDİ

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ’İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri’ verildi.

İstanbul Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde "İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni" yapıldı. İnsanlığa hizmet ödülü Malatya’da faaliyet gösteren Arguvan Atmalılar Sosyal Yardımlaşma Derneğine verildi.

Türkiye Sigarayla Savaşanlar Derneğinin düzenlediği ödül töreninde insanlığa hizmet ödülünü Atmalılar Sosyal Yardımlaşma Derneği adına Kemal Düzova ve MASTOB ve YENİ MALATYASPOR Başkanı Adil Gevrek aldı. Ödülü Sigarayla savaş Derneğinin başkanı Mustafa Aydın (Aydın üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı ) verdi.

7 Mayıs 2015 Perşembe günü İstanbul Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan ödül törenine Aydın Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Bazı Milletvekilleri, Eski sağlık Bakanı Bülent Akarcalı, ünlü radyocu Cem Ceminay çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri, Bazı Kaymakamlar ve Belediye Başkanlarıda katıldı.

Arguvan Kömürlük Mahallesinde (Köyünde) Atmalılar Derneği’nin katkılarıyla 2007 yılında başlatılan ortak bir kararla sigarayı bırakan köylüler, tasarruf ettikleri sigara parasıyla ilköğretim okulu yapımına katkıda bulunmak istemişlerdi. Bu örnek çalışma sonucunda Atmalılar ilköğretim okulunun da yapımında öncülük eden Atmalılar Derneği insanlığa hizmet ödülünü aldı.

Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük Arguvan’da daha önceden planlanan çalışmalar nedeni ile ödül törenine katılamadı Ödülü dernek adına Kemal Düzova ve Adil Gevrek aldı.

www.arguvanhaber.com 
Ersoy Eren

Bilgi Kaynağı: Mehtap Düzova

  

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 08:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56