KANBER YILDIRIMIN İSTİFA AÇIKLAMASI

Kanber Yıldırım, altı ay önce belediye başkan yardımcılığından istifa etmek zorunda bırakıldığını, partiye zarar vermemek için bugüne kadar bu konuda bir açıklama yapmadığını, Daha sonra Arguvan Belediye Spor Kulübü Derneği Başkanlığından ayrılmaya da zorlandığını, aynı dayatmanın Arguvan Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden de istifa etmek zorunda bırakılmasına sebep olduğunu iddia etti.

“İstifaya zorlandım, Arguvan için mücadeleye devam edeceğim”
 
Arguvan Belediyesinde neler oluyor…?
Arguvan Belediye Spor Kulübü Derneği Başkanı Kanber Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında Arguvan Belediye Spor Kulübü Derneği Başkanlığından ayrılmaya zorlandığını, aynı dayatmanın Arguvan Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden de istifa etmek zorunda bırakılmasına sebep olduğunu iddia etti.

Altı ay önce belediye başkan yardımcılığından istifa etmek zorunda bırakıldığını iddia eden Kanber Yıldırım, partiye zarar vermemek için bugüne kadar bu konuda bir basın açıklaması yapmadığını, bu arada Cumhuriyet Halk Partisi il ve ilçe teşkilatlarından ve milletvekilinden kendisine konuyla ilgili herhangi bir dönüş yapılmadığını dile getirdi.

Arguvan Belediye Başkanı  Mehmet Kızıldaş ile yönetim ve demokrasi anlayışlarının farklı olduğunu, bu nedenle her iki görevinden de istifa etmek zorunda bırakıldığını, mücadeleye devam edeceğini, önümüzdeki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Arguvan Belediye Başkanlığına aday adayı olacağını ifade eden Yıldırım, halkın iradesinin de ön seçimle aday belirleme yönünde olduğunu ifade etti.

Her şey Arguvan için, Arguvan için mücadeleye devam edeceğim diyen Yıldırım, basın açıklamasında şunları dile getirdi:
 “Arguvan Belediye Spor Kulübü Yönetim Kuruluna,
 Arguvan Belediye Başkanı Mehmet KIZILDAŞ, Arguvan Belediye Spor Kulübü Derneğinin (Kulüp Başkanını çağırmadan) yönetim kuruluyla yaptığı bir toplantıda aşağıdaki dayatmayı yapmıştır.
 “Dernek Başkanı Kanber Yıldırım’ı istifa ettirmezseniz spor kulübüne araç-gereç de dahil olmak üzere hiç bir yardımda bulunmayacağım.”  Aynı zamanda belediye meclisi üyesi de olarak meclis toplanışında aşağıdaki soruları sorduğumda meclis üyelerinin önünde başkandan aldığım cevabı paylaşırken:

 1-Bu dayatmanız her ne kadar belediyeyi temsil etse de dernek üyelerine, yönetim kurulu ve organlarına, taraftarı ve seyircileri ile büyük bir camiaya hakaret ve saygısızlık değilimdir Bu davranışınız etik ve ahlaki midir?

 2-Bu dayatma 4 yıl boyunca başarılı sonuçlarla Arguvan Spor camiasının gönlünde taht kurmuş şampiyonluklar kazanmış takımın, sadece kendi egoları için gözden çıkarmak sorumsuzluğu değil midir?

 3-Belediye Başkanı olarak yapılan desteği ve katkıyı Belediyelerin bulundukları İl ve ilçelerde Amatör Kulüplere yapması gereken yardımı yasal düzenleme çerçevesinde yapmıyor musunuz?
 
Meclis üyelerinin önünde verilen cevap “Ben belediye başkanıyım, yardım ve katkı benim tasarrufumdadır. İstediğimle çalışırım, istediğime yardım ederim. İstemediğime yardım etmem Evet, yönetim kurulundaki arkadaşlarla toplantı yaptım. Onlara, Kanber Yıldırım istifa etmezse size hiçbir yardımda bulunmayacağım, dediğim doğrudur. Yine de aynı fikirdeyim.” diyerek bir kez daha Spor Kulübünün de takımın da umurunda olmadığını ifade etmiş oldu. Bu cevap ve tutumu Arguvanlıların demokrasi anlayışına göre yorumlayacaklarını düşünüyorum onların takdirine bırakıyorum.

Arguvan Belediye Spor Kulübü Derneği Başkanı olarak; Belediye Başkanının bu sorumsuz dayatması karşısında sorumlu davranarak, bunca emeği ve başarıyı heba etmemem adına, yönetim kurulundaki arkadaşları, futbol takımında başarı için ter döken oyuncularımızı zorda bırakmamak, teknik heyetimizi çaresiz bırakmamak için istifa ediyorum.

 Yönetim kurulumuza ve teknik heyetimize ve oyuncularımıza başarılar diliyorum.”

Kaynak: //www.malatyagezi.com 
 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 07:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56