Karahöyük İstikametindeki Yol Çile Yolu Oldu

Arguvan Karahöyük istikametinden Ermişli, Kuyudere, Koçak istikametinde üç yıldır yapım çalışması devam eden yol tamamlanamadı. Yolun adı çile yolu oldu.

Karahöyük İstikametindeki Yol Çile Yolu Oldu
Adı çile yolu oldu.

Arguvan Karahöyük istikametinden Ermişli, Kuyudere, Koçak istikametinde üç yıldır yapım çalışması devam eden yol bir türlü tamamlanamadı. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam ettirilen çalışmanın tamamlanmaması bu istikametteki köylülerin ve her gün bu yolu kullanmak zorunda kalan sürücülerin her yönden mağduriyet yaşamasına neden oluyor.

Yol kenarında ve yoldan yaklaşık 300-400 metre içerideki evler ve bahçelerdeki ağaçlar toz içinde, meyveleri yenmez durumda, toz insan sağlığını da tehdit etmektedir.

Yollara ve kenarlara yığılan mıcır nedeniyle acil durumlarda ambulans ve itfaiye araçları da yavaş gitmek zorunda kalıyorlar buda gerek hastalarda gerekse yangınlar da telafisi zor mağduriyetler yaşanmasına neden oluyor.

Sürücüler, özellikle’de bu yolları devamlı kullanmak zorunda kalan ticari araç sürücüleri tozdan ve stresten sağlıklarının bozulduğunu, araçlarının tozdan dolayı üç yıldır sık sık arızalandığını, lastiklerinin çok çabuk yıprandığını belirtiyorlar.

 
Yaklaşık 3 yıl önce yapımına başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen yol tepkilere sebep oluyor. Bu konuda bazı kurum yöneticilerinin 2015-2016 yıllarında yaptıkları süslü açıklamalar basında ve arşivlerde mevcuttur.

www.arguvanhaber.com


 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 00:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56