KARAHÜYÜKLÜLER GELENEKSEL YAĞMUR DUASINI ŞAH SULTANDA YAPTILAR

Yağmur duası sonrasında lokmalar yenirken 14.16’da gök gürültüsü ile yağmur yağmaya başladı.

KARAHÜYÜKLÜLER GELENEKSEL YAĞMUR DUASINI  ŞAH SULTANDA YAPTILAR

Karahüyük Köylülerinin her yıl geleneksel olarak Mayıs ayı içinde yaptıkları yağmur duası 28.05.2017 Pazar günü, Bozan Köyünde bulunan Şah Sultan Türbesi’nde yapıldı.

Cumartesi günü kurbanlar (16 kurban) kesildi, hazırlıklar yapıldı akşam’da Şah Sultan Türbesinde Cem yapıldı. Pazar günü sabahı aşure yapıldı ve dağıtıldı.  İkinci bir aşure ise öğleden sonra yapılarak konuklara ikram edildi. Daha sonra ise lokma pişirilip yağmur duası yapıldıktan sonrada katılımcılara hazırlanan lokmalar dağıtıldı. Yağmur duası sonrasında lokmalar yenirken 14.16’da gök gürültüsü ile yağmur yağmaya başladı. Birlik beraberlik emek ve çabalar sonrası katılımcılar huzurlu bir şekilde ziyaretten ayrıldılar.
 
Not.
Unutmadık.
Unutmayacağız.
Unutturamayacaksınız…
Her ay olduğu gibi,
Her yıl olduğu gibi,
Her seçim dönemi gelecek gibi...
Her yıl geleneksel olarak yapılan bu birlik ve beraberlik sofralarında yine Şah Sultan Ziyaretinin etrafının bakımı, temizliği ve ziyaret çevresinin yeşil alanı, çiçeklendirme ve  istinat duvarı yaptıracağını söyleyip işi bitince de gelecek seçimde köy muhtarımıza olur diyen bir zihniyetin (Arguvan Belediyesi hariç) her seçimde sözde temsilci olanların vermiş oldukları namus sözlerinin ortada kaldığının görüldüğünün ve üzüntü verdiğinin anlaşıldığını bilesiniz. Zat’i möhteremler…
 
“Köylü milletin efendisidir”  Kemal Atatürk
 
Ali İhsan Öztürk


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 20:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56