KIZIK KÖYÜNDE KIŞ YARISI VE ABDAL MUSA VE ETKİNLİĞİ YAPILDI

Kızık Mahallesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve büyük ilgi gören kış yarısı ve Abdal Musa etkinliği düzenlendi.

KIZIK KÖYÜNDE KIŞ YARISI VE ABDAL MUSA VE ETKİNLİĞİ YAPILDI
Arguvan Kızık Mahallesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve büyük ilgi gören kış yarısı ve Abdal Musa etkinliği düzenlendi.
 
Arguvan Kızık Mahallesi'ndeki etkinlikle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulunan Malatya da faaliyet gösteren Kızık Derneği Başkanı Asgar Acar, mahalle meydanında tertiplenen etkinlikle geleneklerini yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Her evden bulgur ve yağ gibi yiyecekler toplandığını belirten Acar, "Fakirin de zenginin de verdiği yiyecekler bir kazanda kaynatılıp herkese eşit olarak dağıtılıyor. Bolluk, bereket gelmesi için katılımcılara şeker dağıtılıyor" dedi.
 
Kızık Mahallesi Muhtarı Ali Seydi Taner de Anadolu'da yaşatılan kardeşlik ve birlik geleneğini canlandırdıklarını belirterek, buna devam edeceklerini söyledi. Daha sonra katılımcılar, davul-zurna eşliğinde halay çekti. 


 

Basından

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 08:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Cemal ERCAN - ÇAVUŞOĞLU KÖYÜ
Cemal ERCAN - ÇAVUŞOĞLU KÖYÜ - 8 yıl Önce

Kızıklıları gönülden kutluyorum.Bize geçmişimizi anımsattılar.Gençlerimiz bu gelenekleri yaşamalı ve yaşamalı. Selam ve sevgilerimle...

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56