KIZILDERELİ MÜZİK GRUBUNDA BİR ARGUVANLI

Arguvan’lı Sevda Bozkurt’unda içinde olduğu Pucuramanta Kızılderili Müzik Grubu (Kızıl Topraklar) Kızılderili Malatya’da farklı bir rüzgâr estirdiler. Kızılderili Müzik Grubu şefi olan Sevda Bozkurt ile birlikte grup üyeleri Mohıcans, Mystical Travel ve Apache müzikleriyle Malatya da etkinliklere katılanlara doyasıya eğlendirdiler.

KIZILDERELİ MÜZİK GRUBUNDA BİR ARGUVANLI

KIZILDERELİ MÜZİK GRUBUNDA BİR ARGUVANLI  

Arguvan’lı Sevda Bozkurt’unda içinde olduğu Pucuramanta Kızılderili Müzik Grubu (Kızıl Topraklar) Kızılderili Malatya’da farklı bir rüzgâr estirdiler.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü\'nce \'Güvenli Okul Projesi\' tanıtımı kapsamında davetli olarak Malatya\'ya gelen \'Kızılderililer\' müzik grubu iki gün Malatya’da farklı bir rüzgâr estirdi.

Kızılderili Müzik Grubu\'nda yer alan, Arguvan’lı Sevda Bozkurt\'un eğitim görmek için Amerika Birleşik Devletleri\'ne gittiğinde tanıştığı Pucuramanta Kızılderili Müzik Grubu\'na (Kızıl Topraklar) katıldığı öğrenildi.

Konser alanında Türkçe konuşan Arguvanlı Sevda Bozkurt, \"Kızılderili Müzik Grubu ile Amerika\'da tanıştım. Müzik Grubu\'nda elemana ihtiyaç vardı. Ben de kabul ettim ve onlarla birlikteyiz. Yıllar sonrasında memleketime gelmekten dolayı mutluyum\" dedi.

Sevda Bozkurt konser sırasında topluluğu \" Şarkıları nasıl buldunuz? Değişik bir müzik değil mi?. Daha önce Arguvan türkülerini seslendiriyordum, şimdi bu müziği seslendiriyorum. Bazen böyle şeyler oluyor\" dedi.

Güney Amerika\'dan gelen Kızılderili Müzik Grubu Müzik grubunun şefi Sevda Bozkurt ve grup üyeleri Mohıcans, Mystical Travel ve Apache müzikleriyle etkinliklere katılanları doyasıya eğlendirdiler.
               

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56