KÖMÜRLÜK MAHALLESİNE KANALZASYON YAPIMI DEVAM EDİYOR

MASKİ (Malatya Su Kanalizasyon İdaresi) Arguvan Kömürlük Mahallesin de kanalizasyon alt yapı çalışmasını bayramdan önce tamamlayabilmek için yoğun çalışmalarını sürdürüyor.  

KÖMÜRLÜK MAHALLESİNE KANALZASYON YAPIMI DEVAM EDİYOR
MASKİ (Malatya Su Kanalizasyon İdaresi) Arguvan Kömürlük Mahallesin de kanalizasyon alt yapı çalışmasını bayramdan önce tamamlayabilmek için yoğun çalışmalarını sürdürüyor.
 
Kömürlük Mahalle Muhtarı Muharrem Karael ve Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük’ün yoğun çabaları sonun da başlatılan projenin kısa bir sürede tamamlanması bekleniyor.
 
Mehmet Ali Başıbüyük, Muhtar Muharrem Karael ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yaptığı ziyaretlerde “Okulu olan mahalledeki kanalizasyon yapımın öncelikli olması gerektiğini ve eğitim açısında anlamlı olacağını ” belirterek projenin yapımı için öncelik tanımasını istedi. Belediye Başkanı Ahmet Çakır “Söz veriyorum gerekli önceliği tanıyıp bu projeyi en kısa zamanda gerçekleştireceğiz “ demişti. Çakır’da söz verdiği gibi   2016 yıllı içinde projeyi başlattı.
 
İstanbul’dan gelip fotoğraflar çektirip sosyal medyada paylaşan bazı kişiler projenin yapımı için hiçbir emek harcamadan projenin sahibi gibi davranması gözlerden kaçmıyor. Baştan beri bu projenin yapılabilmesi için emek veren  Muhtar Muharrem Karael ve Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük’ün emeklerine saygılı olunması gerekir. Kendi köyünde yapılan okula beklenen desteği sunmayan kişilere kanalizasyonun yapımına okuldan dolayı öncelikli verildiğini hatırlatmakta fayda var.
 
Başta Muhtar Muharrem Karael ve Kömürlük mahallesi  sakinleri MASKİ (Malatya Su Kanalizasyon İdaresi) gösterdikleri bu yoğun çabadan dolayı teşekkür ederken, kanalizasyonun yapımında çalışan işçilerin de kömürlükte çalışmaktan memnun olduğu gözlemlendi.
                                                                                                                                                                                                     
Haber ve fotoğraflar: Rıza Parlak  

 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 18:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
gazi duvarcı
gazi duvarcı - 7 yıl Önce

işi gücü gerek arguvan'da gerek seçilmişlere olsun , gerek kendi köyündeki derneğin etkinlikleri olsun veya okul yapımı süresince adeta provakatör gibi davranıp insanları ayrıştıran ve bölen ;geçmişi karanlık ; tüm bölgenin kendisine vazifeymiş gibi davranıp resimlerini çekip kimlere pazarladığı hep şüphe uyandıran , bölgenin değerlerini kendi bireysel amaçları için pazarlayan , hiç kimseye beş kuruşluk dahi faydası olmayıp avantadan bir yaşam biçimini cömert bölge insanını kullanıp sürdüren bazı kişiliklere bir de istanbul veya başka yerlerdeki insanları yargılama veya müfettiş-kayyum görevini bu kişisizliklere kim vermiş diye vatandaş merak ediyor ve gözünden kaçmiyor diye sorasım gelmiyor değil sayın rıza parlak.!

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56