KÖMÜRLÜK VE KURUTTAŞ KÖYÜ DERNEKLERİNİN ORTAK PİKNİK ETKİNLİĞİ YAPILDI.

İstanbul'da faaliyet gösteren Kömürlük ve Kuruttaş Köyü Derneklerinin birlikte düzenledikleri piknik etkinliği 27 Haziran 2010 tarihinde yapıldı.

KÖMÜRLÜK VE KURUTTAŞ KÖYÜ DERNEKLERİNİN ORTAK PİKNİK ETKİNLİĞİ YAPILDI.
İstanbul'da faaliyet gösteren Kömürlük ve Kuruttaş Köyü Derneklerinin birlikte düzenledikleri piknik etkinliği 27 Haziran 2010 tarihinde  Kemerburgaz-Bahçeköy Kurudere Mevkii’nde yapıldı. Pikniğe Kömürlük ve Kuruttaş köylüleri ile birlikte çevre köylerden de katılım oldu. Arguvan Vakıfları ve Dernekleri de pikniğe katılarak destek verdiler.
Kömürlük Köyü Dernek Başkanı Gazi DUVARCI ve Kuruttaş Köyü Dernek Başkanı Seyfi KIRCA ile Yönetim Kurullarının titizlikle hazırladıkları piknik etkinliğine katılanlar güzel ve eğlenceli bir gün geçirirken iki ayrı köy deneğinin birlikte piknik düzenlemeleri katılımcılar arasında da olumlu etki yarattı, ciddi bir kaynaşma sağlandı.
Dernek Başkanları’nın hoş geldiniz konuşmalarından sonra Kömürlük Köyü Dernek Başkanı Gazi DUVARCI ve Kuruttaş Köyü Derneği Yönetim Kurulu adına da Haydar KIRCA katılımcılara şiir okudular.
Pikniğe katılan Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet KIZILDAŞ yaptığı konuşmada iki ayrı köy derneğinin birlikte piknik düzenleyerek güzel bir örnek sergilediklerini belirterek birlikteliğin önemini vurguladı. Daha sonrada 8. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Serpil KARA’nın sunduğu pikniğe katılan sanatçılar; Mehmet BALAMAN, Sabahat ASLAN, Mesut SALMAN, Turan YALÇINKAYA, Vahap GÜLTEKİN, Mehmet Ali GÖKSU ve Eda EREN katılımcılara türkü ziyafeti verdi. Ayrıca Davul Zurna Ekibi eşliğinde halaylar çekildi.
Piknik katılımcıların okudukları şiirlerle ve yine yöresel oyunların oynanması ile sona erdi.
www.arguvanhaber.com


 
,,,


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56