MALATYADA VİTAMİN DURAKLARI KURULUYOR ARGUVANDA PROJE İÇİNDE

İlk 45 adet vitamin durağı için, şu ana kadar Kale ilçesinde 10 adet, Akçadağ ilçesinde 12 adet vitamin durağı kurulmuş olup, Darende de çalışmalar devam etmekte Doğanşehir, Yazıhan ve Arguvan ilçeleri de proje kapsamında yer almaktadır."

MALATYADA VİTAMİN DURAKLARI KURULUYOR ARGUVANDA PROJE İÇİNDE
Malatya'da şehirler arası yolların kenarlarındaki kötü görüntüleri ortadan kaldırmak için vitamin durakları monte ediliyor. Malatya Valisi Ulvi Saran'ın başlattığı çalışma ile meyve ve sebze satış tezgâhları şehirlerarası yol güzergâhlarında kurulmaya başlandı.

Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından finanse edilen, Valilikçe desteklenen ve İl Özel İdaresi tarafından proje olarak yürütülen "Girişimci Gençleri Destekleme" adlı SODES Projesi, çalışmaları devam ediyor.

"Girişimci Gençleri Destekleme" Projesi'nin amacı şöyle belirtildi:
"İl genelinde belirlenen kursiyerlerin girişimcilik eğitimi aldıktan sonra kurum tarafından hazırlatılan Vitamin Durakları'nda bahçelerinde yetiştirmiş oldukları ürünleri satarak istihdam kazanmalarıdır. Bu amaçla Karayolları şehirlerarası yol güzergâhlarında başvurusu kabul edilen kursiyerlerin vitamin durakları montajına başlanmıştır. Vitamin durakları ahşap konstrüksiyon olup, montaj-demontaj şeklinde kurulabilen taşınabilen geçici ve etrafı açık yapılardır. Proje süresince verilecek girişimcilik eğitimiyle satış yapacak kursiyerin bilinçlendirilmesi ve iyi hizmet vermesi sağlanacaktır. Tip proje olarak hazırlanan 12 metrekarelik Vitamin duraklarının yerlerinin tespiti konusunda ilgili kaymakamlıklarla işbirliği halinde çalışılmaktadır. İlk 45 adet vitamin durağı için, şu ana kadar Kale ilçesinde 10 adet,
Akçadağ ilçesinde 12 adet vitamin durağı kurulmuş olup, Darende ilçemizde de çalışmalar devam etmektedir. Doğanşehir, Yazıhan ve Arguvan ilçeleri de proje kapsamında yer almaktadır."

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56