MALATYA’DAKİ ARGUVAN KÖY DERNEKLERİNDEN AÇIKLAMA

Malatya’da faaliyet gösteren Arguvan köy dernekleri bir araya gelerek toplantı düzenlediler. Toplantıda yerel seçimler öncesi, belediye başkan aday adaylarına eşit mesafede durulmasına ve hiç kimseyi ayrıştırmadan sürecin takip edilmesine, dernek yönetimlerinin ve üyelerinin bu konuda daha hassas davranmaları gerektiği ifade edildi.

MALATYA’DAKİ ARGUVAN KÖY DERNEKLERİNDEN AÇIKLAMA
Malatya’da faaliyet gösteren Arguvan köy dernekleri bir araya gelerek toplantı düzenlediler. Dernek Başkanları ile Arguvan ve köylerinden gelen bazı katılımcılar ile birlikte yapılan toplantı neticesinde, ortak birliktelik sağlanarak derneklerin birinci amacının yöreye olan katkısının yanında, kültürel değerleri de göz önünde bulundurarak yaklaşan seçim sürecinde partilerin aday adaylarına eşit mesafede kalınmasına özen gösterilmesine dikkati çektiler.

Yöre değerlerini gün yüzüne çıkarmak ve gelecek kuşaklara varlığını yansıtmak için kurulan derneklerin amacı, seçimden seçime aday çıkarmak ve siyaset yapmak olmamalı; geleneğini, kültürünü ve yaşam anlayışını yaşatmak olmalıdır. Ama son yıllarda moda olan dernek ve vakıflarda görev almak ve siyaset yapmak bir basamak olarak görülmesi çok manidardır. Oysa günümüzde bir araya gelen dernekler siyaset yapmaya çalışıyor. Derneklerde siyaset yaparak amacından sapmış olur. Derneklere siyaset girmemelidir. Siyasetin seçim günü sandıkta yapılması gerekir.

Yapılan toplantı neticesinde ortak mutabakata varılarak, İnsanlar arasında birlik ve dayanışma amacıyla kurulan derneklerimiz,oplantıda Toplantı sonrası birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapılarak, her ay bir araya gelerek değerlendirme yapılması kararlaştırılmıştır.

Malatya Arguvan Dernekler Platformu Adına Ali İhsan Öztürk

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56