MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK ARGUVANI ZİYARET ETMİŞ AÇIKLAMALAR YAPMIŞ

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Arguvan’ı ziyaret etmiş yalnızca her siyasetçi, seçilmiş ve atanmışlar gibi ilçe merkezi dışında Mahallelere (Köylere) gitmemiş gidip ne derdiniz var diye sormamış. Çalık “ARGUVAN’IMIZA ÇOK ŞIK VE GÜZEL BİR HASTANE KAZANDIRDIK, SOSYAL TESİSLER YAPTIK demiş.

MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK ARGUVANI ZİYARET ETMİŞ AÇIKLAMALAR YAPMIŞ
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Arguvan’ı ziyaret etmiş yalnızca her siyasetçi, seçilmiş ve atanmışlar gibi ilçe merkezi dışında Mahallelere (Köylere) gitmemiş gidip ne derdiniz var diye sormamış.
 
ARGUVANDA HASTANE YOK !
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Arguvan’a “ARGUVAN’IMIZA ÇOK ŞIK VE GÜZEL BİR HASTANE KAZANDIRDIK” demiş. Arguvan’da mevcut sağlık ocağı yan tarafında yeni bir bina yapılarak daha temiz ve rahat bir ortamda hizmete devam edilmesi sağlandı.
 
ARGUVAN’DA SOSYAL TESİSLER KAZANDIRILMIŞ !
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Arguvan’a sosyal tesisler kazandırdıklarını açıklamış sosyal tesislerin nerede olduğunu açıklasaydı yerini öğrenen Arguvanlılar bunlardan faydalanırdı.
 
AĞAÇLANDIRMA ALANINA YAPILAN İNŞAAT ALANINI NEDEN ZİYARET ETMEDİ !
Devlet kurumları tarafından yapılan Afet konutları yıllarca emek verilen ağaçlandırılmış alan talan edilen yere yapılıyor gerekçesi de DEVLET KURUMLARI KOCA ARGUVANDA YER BULAMAMIŞ AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık bu alanı da ziyaret etmeliydi ancak ziyaret etmediği gibi açıklamasında bu konuya yer vermemiş.
 
YONCALI BARAJI İNŞAATI DURACAKMI !
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Yoncalı Barajımızın gövdesi bitmiş, şimdi sulama kanalları ile tünel çalışmaları son sürat devam ediyor demiş. Ancak alınan duyumlara göre Bayramdan sonra inşaatın ödenek yetersizliğinden dolayı durma ihtimali varmış İnşallah böyle bir durum söz konusu olmaz.
 
 
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın Arguvan ziyareti açıklaması aşağıdaki gibi.
AK Parti Arguvan İlçe Teşkilatı’nda partililerle bir araya gelen Çalık, istişarelerde bulunarak, yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verdi. 
 
“ARGUVAN BİZİM İÇİN ÖZEL VE ÖNEMLİ BİR İLÇE”
Arguvan’ın kendileri için önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Çalık, “Arguvan’ın bizim için önemli ve özel olmasının sebebi; burada Türkiye’nin kültürüne, sanatına inanılmaz katkısı olan şarkılarıyla, türküleriyle, sözleriyle sanata her geçen gün katkı sunmaya devam eden bir ilçemiz. Malatya’mızın da en gözde ilçelerinden bir tanesi” dedi. 
 
Milletvekili Çalık, Arguvan’da seçilen belediye başkanına ellerinden gelen tüm destekleri her zaman verdiklerini kaydederek, “Arguvan’daki yatırımlarımızı 18 yıldır devam ettirdik. Okuluyla, hastanesiyle, sosyal tesisleriyle, yoluyla, içme suyuyla, altyapısıyla birçok yatırımı getirdik. Bunu yaparken de Arguvan için çok önemli gördüğümüz özellikle sulama suyu konusunda ilçenin talihini değiştirecek çok önemli bir barajı yapıyoruz. Yoncalı Barajımız iz kapsamındaydı. Yoncalı Barajımızın iz kapsamından çıkarılarak, Cumhurbaşkanımızın talimatları ve bakanlarımızın katkılarıyla yapımını sağlamış vaziyetteyiz. Yoncalı Barajımızın gövdesi bitmiş, şimdi sulama kanalları ile tünel çalışmaları son sürat devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda Yoncalı Barajımız tamamlanıp, alanımız ve arazimiz sulanacak. Arguvan’da sulanabilir alanların sulanması için çok kıymetli bir hizmete kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.
 
“ARGUVAN’IMIZA ÇOK ŞIK VE GÜZEL BİR HASTANE KAZANDIRDIK”
Arguvan’a sağlık alanında da yatırımların yapıldığını aktaran Çalık, “Arguvan’ımıza sözümüz vardı. Arguvan’a hastane yapacağımızı söylemiştik. Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya çok teşekkür ediyorum. Arguvan hastanemizi bitirdik ve hizmete sunduk. Arguvan hastanesine kavuştu. Çok güzel ve şık bir hastane oldu. Bütün ilçelerimizdeki hastanelerimizi tek tek bitiriyoruz” dedi. 
 
“ESKİ CEZAEVİNİN YERİNİN BELEDİYEYE DEVRİNİ SAĞLADIK”
Çalık, Arguvan’ın sosyo-kültürel yapısının Türkiye’nin sosyo-kültürel yapısına yön verdiğini kaydederek, şunları söyledi: “Sazıyla, sözüyle, türküsüyle yön veriyor. Bu vesileyle de Arguvan Belediye Başkanımızı pandemi sürecinde aradığımızda, Arguvan’da geçmiş dönemde kapatılan cezaevinin metruk bir halde olduğunu ve burayı Arguvan Belediyesi’ne istediklerini söylediler. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül ile bu konuda görüştüm ve eski cezaevinin Arguvan Belediyesi’ne devrini istedik. Buranın gençlerimiz ve kadınlarımız için sosyal bir tesis, kültür merkezi olsun arzusunu bakanımız ile paylaştık. Sayın bakanımızda aynı gün imzalayarak, eski cezaevinin yerini Arguvan Belediyemize tahsis etti. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’e çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanımızda inşallah burayı amacına uygun halde kullanacaktır.”
 
“ARGUVAN’IMIZA ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER KAZANDIRDIK”
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yol konusunda önemli çalışmalar yaptığına dikkat çeken Çalık, “Yaklaşık 100 kilometrelik yol yapımı çalışmaları karış karış devam ediyor. MASKİ’nin ciddi çalışmaları oldu. Özellikle içme suyu altyapısı Arguvan için çok önemliydi. Bu noktada da 6 milyon TL’lik yatırımı Arguvan’ımıza kazandırdık. 100 kilometrelik yolu da büyükşehir belediyemiz, Arguvan’ımıza kazandıracak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde etkin ve hızlı çözüm üretmek bizim görevimiz. Yerel yönetimlerimiz, muhtarlarımız ve ilçe teşkilatımızla birlikte Arguvan’a hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
 
Milletvekili Çalık daha sonra Arguvan ilçesindeki temasları kapsamında ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi. 
 
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ilçedeki ziyaretleri kapsamında daha sonra Arguvan Yeni Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 07:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56