MUHARREM ARI ANKARADA ANILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 6.Arguvanlı Ozanlara Vefa Günü etkinliğinde Muharrem ARI Yoğun katılımla Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde anıldı.

MUHARREM ARI ANKARADA ANILDI
6.ARGUVANLI OZANLARA VEFA GÜNÜ ETKİNLİĞİNDE MUHARREM ARI YOĞUN KATILIMLA ANKARA’DA ANILDI.
     6.Arguvanlı Ozanlara Vefa Günü etkinliğinde Muharrem ARI Yoğun katılımla Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde anıldı.
         Gülhan Birsöz’ün sunduğu Program saat:16.20’de başladı. Açılışı Muharrem ARI’ nın hayatını anlatan slayt ve seslendiği bir türkü ile başladı.
        Programın açılış konuşmasını Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU yaptı. Asım AYDOĞDU yaptığı konuşmasında :
      “Arguvanlı Ozanlara Vefa Günü” toplantımızın başlığındaki “vefa” sözcüğüne vurgu yapmak istiyorum.
          İçinde bulunduğumuz kolay tüketim döneminde, tüketilenlerin değeri, tüketildiği anda ortadan kalkmaktadır. “Kullan at”, “yenisini al”, “saklamaya gerek yok” anlayışın yaygınlaştığı bu dönemde bizi biz yapan değerlerimiz de kolaylıkla unutulabilmektedir.
          Toplantımızın başlığında kullandığımız “vefa” sözcüğü özenle seçilmiştir.
          Bizi biz yapan temel değerlerin, hızlı tüketimin yaşandığı bu dönemde unutulmaması, her zaman hatırlanması ve hak ettikleri yere getirilmesi için, biz onlara olan şükran duygularımızın ifadesi olarak “vefa” sözcüğünü seçtik.
          Eğer bugün biz Arguvanlılar, gururla Arguvanlı olduğumuzu söylüyorsak, herkes Arguvan’ı biliyorsa, bunda ozanlarımızın emeği büyüktür.
          Arguvanlı ozanlarımız bizi biz yapan temel taşlarımızdır. “Arguvan Ağzı” denen usulün ortaya çıkması onların sayesindedir. Tüm toplumun Arguvan türkülerini bilmesi onların sayesindedir, Bugün burada bu kalabalığı toplayama bilmemiz de Arguvanlı ozanlarımız sayesindedir.
          Bu nedenle biz diyoruz ki; Arguvanlı ozanlarımız; bizi biz yapan sizlersiniz. Biz size olan vefa duygularımızla sizleri anma toplantıları yapıyoruz. İyi ki varsınız. Arguvan sizin nefesiniz sayesinde daha çok tanınacak, daha çok bilinecek ve gelecek nesillere örnek olduğunuz için daha çok ozanlar yetiştirecektir.
        “Yoğun ilgi göstererek katılımınız ve tüm katkılarınızdan dolayı hepinize bir kere daha teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum”           
           Daha sonra sırası ile 22.Dönem Milletvekili Sn. Muharrem KILIÇ, Arguvan Kaymakamımız Sn. Mehmet MARAŞLI, Akören Köyü Dernek Başkanı Sn. Yusufhan DOGAN, Hâkim Sn. Mehmet ADIGÜZEL ve Anneler günü nedeni ile Gençlik kolu üyesi Leyla ASLAN konuşmasını yaptıktan sonra Konuk konuşmacılarımız sırasıyla Dr. Kemal DOGAN, Erhan YILMAZ VE Osmaniye vali Yardımcısı Sn Hüseyin DOGAN Muharrem Arı’yı anlatan konuşmalarını yaptılar.. Konuşmacılarımızdan Prof. Dr. Alemdar Yalçın’ın yeğeni aynı gün sabah saatlerinde vefat etmesinden dolayı toplantıya katılamadı.   Sanatçılarımız sırası ile Özlem KARA, Erhan YILMAZ ve Aşık ERCAN birbirinden güzel Arguvan türküler söylediler.
                    Ankara’dan Malatya Dernek Yöneticileri, Doğanşehir, Hekimhan Dernek Yönetimi, Basak, İğdir Sazlılar, Başören Dernek Başkanları katılımı ile destek verdiler.
           Programımıza katılamayarak telgraf gönderen dostlarımız CHP Genel Başkanı Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU, CHP Malatya Milletvekili Sn. Veli AĞBABA, CHP Tekirdağ Milletvekili Sn. Canan YÜCELER AK Parti Malatya Milletvekili Sn. Ömer Faruk ÖZ, Manisa Valisi Sn. Halil İbrahim DAŞÖZ, Sivas Valisi Sn. Ali KOLAT, Arguvan Belediye Başkanı Sn. Hüseyin TAŞTAN, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Sn. Yalçın KARATEPE, Sümer Holding A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sn. Recep KOYUNOĞLU, Arguvan Vakfı Başkanı Sn. Mehmet KIZILDAŞ, İstanbul’dan Çavuş Köyü Dernek Başkanı, Malatya’dan Atmalılar, Kızık Armutlu ve Eymir Dernek Başkanları ile Sn. Turan CILFAOĞLU telgraflarıyla İstanbul Milletvekili Sn. Mevlit ASLANOĞLU ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Dekanı Sn. Yalçın KARATEPE çiçekleri İle Vefa Günümüze katıldılar.
       Bizde Etkinliğimize katılanlara, Telgraf ve çiçekleri ile katılanlar bir kez daha teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz.
 
Kaynak: Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği
         
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56