NARMİKAN ŞEVKET UZUN KÜLTÜR EVİ

Narmikan Şevket Uzun Kültür Evi hizmete açıldı.

NARMİKAN ŞEVKET UZUN KÜLTÜR EVİ
Narmikan Şevket Uzun Kültür Evi törenle hizmete açıldı. Başta İstanbul'da yaşayan Mehmet Uzun olmak üzere hayırseverlerin desteğiyle yapılan ve iç dekorasyonu tamamlanan kültür evi çok yönlü hizmet birimlerini de barındırıyor.
 
Narmikan Şevket Uzun Kültür Evi'nde çok amaçlı bir salon, mutfak, muhtarlık odası, çocuk oyun alanı, halı dokuma ve kurs alanı yer alıyor. Ayrıca bir  şark odasıyla modern tarzda döşenmiş bir oda bulunuyor.  Binanın giriş katında yaşlı barınma evi de yer alıyor. Binanın yanında ise ayrıca bir aşevi  yapıldı.
 
Narmikan Şevket Uzun Kültür Evinin yapılmasına maddi destek olan Mehmet Uzun yaptığı açıklamada, "Çok genç yaşta aramızdan ayrılan Kardeşim Şevket Uzun'un adını ailece yaşatmak istedik. Özellikle de doğduğumuz topraklarda halkımıza kazandırılan bu kültür evi bizi de çok mutlu etti. Kültür evinin yapımına emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz" dedi.
 
Mehmet Uzun ve ailesinin bu örnek davranışı da yalnızca köylüleri tarafından değil açılışa gelen bütün misafirler tarafından da takdir edildi.
 
Umarız bu davranış, başka köylerde yaşayanlar tarafından da örnek alınır. 

Rıza Parlak
 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 09:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56