NARMİKANDA İÇME SUYU SORUNU

Arguvan’ın en büyük Mahallelerinden Narmikan’da içme suyu olmaması halkı canından bezdirdi. Mahalleye üç günde bir tankerle su getiriliyor.

NARMİKANDA İÇME SUYU SORUNU
Arguvan’ın en büyük Mahallelerinden Narmikan’da iki senedir olmayan içme suyu halkı canından bezdirdi. Mahlleyte üç günde bir tankerle su getiriliyor buda yeterli olmuyor.
 
Narmikanda uzun süredir devam eden içme suyu sorununa çözüm bulmak amacıyla Maski tarafından yapılan sondaj çalışmaları ve bazı girişimlerden sonuç alınamadı.
 
Mahalle Muhtarı Nurhayat Eren su sorununun çözümü için her türlü girişimi yapmalarına rağmen sonuç alamadıklarını mahalle halkının en önemli ihtiyacı olan içme suyunun yeterince temin edilemediğini belirtti. Muhtar Eren, her gün tankerle su getirilmesini talep etmelerine rağmen yaşanan yoğunluk nedeniyle bununda yerine getirilemediğini üç günde bir tankerle mahalleye su getirildiğini belirtti.
 
Arguvan’da birçok mahallede Narmikanda yaşanan sorun gibi su sorunu yaşanmaya devam ediyor.
 
İçme suyu ve sulama suyu halkın en önemli sorunlarından birisi olup, tüm kurum yetkilerinin seçilmiş veya atanmışların Muhtarlara ve Mahalle halkına yetki adresi göstermek yerine soruna çözüm bulunmasına birlikte gayret göstermesi gerekiyor.

www.arguvanhaber.com
 
 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 09:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56