PROF. DR. YALÇIN KARATEPE ARGUVANI VE BAZI KÖYLERİ ZİYARET ETTİ

Ankara Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Yalçın Karatepe ve Oktay Karatepe Ankara Arguvan Dernek Başkanı Asım Aydoğdu’nun misafiri olarak Arguvanı ve bazı köyleri ziyaret etti.

PROF. DR. YALÇIN KARATEPE ARGUVANI VE BAZI KÖYLERİ ZİYARET ETTİ
Ankara Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Yalçın Karatepe ve Oktay Karatepe Ankara Arguvan Dernek Başkanı Asım Aydoğdu’nun misafiri olarak Arguvanı ve bazı  köyleri ziyaret etti.
Ankara Arguvan Dernek Başkanı Asım Aydoğdu ile birlikte Kaymakam Mehmet Maraşlı`yı ziyaret eden Karatepe, daha sonra Atatürk İlköğretim Okul Müdürü Asker Doğanı ziyaret edip buradan Eymir Köyüne geçtiler Köyü ve Kültür evini gezdikten sonrada Kızık köyündeki kutsal balıkları görüp bilgi aldılar. Kızık Köyü Muhtarı İbrahim Bozkurt’un ikram ettiği yöresel öğle yemekleri yediler.
 
Prof. Dr. Yalçın Karatepe Kömürlük köyündeki Atmalılar İlköğretim Okulunuda ziyaret etti, okul ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra 
Bozan Köyün deki Şah Sultan Ziyaretine gidildi, burada Can Aydoğdu`nun söylediği deyişler ve türküleri dinleyip Kuşu ( Armutlu ) köyünü ziyaret ettiler.

Kaynak:Rıza Parlak
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56