RAHMİ YÜCE MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK-RAHMİ YÜCENİN SİYASET ÜZERİNE GÖRÜŞLERİ

CHP’de siyaset yapanların Siyaset- Ticaret bağlantısı olmamalı, paranın gücü ile siyaset yapmamalı, etnik ve mezhepsel sorunlar üzerinden sömürü siyaseti yapmamalı. Şartlar kişisel beklentiler için uygun olduğunda değil, her zaman her yerde CHP’li olabilmeli. Emekçilerde siyaset yapabilmeli.

RAHMİ YÜCE MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK-RAHMİ YÜCENİN SİYASET ÜZERİNE GÖRÜŞLERİ

Siyaset topluma hizmet etmenin onurlu, erdemli bir yeridir. Siyaset vasıtası ile ben ne kazanacağım değil, topluma bilgisi ve birikimi ile ne kazandırabilirim anlayışıyla, 2002 ve 2007 genel seçimlerinde kamudaki görevinden istifa ederek, CHP ‘den 5. ve 4. sıradan Milletvekili adayı gösterilen Kimya Mühendisi Rahmi Yüce 2011 genel seçimleri öncesi, adaylık ve genel siyaset üzerine görüşlerini Arguvan Habere şöyle açıkladı;

CHP’deki yönetim değişikliğinden sonra toplumdaki ;sayın genel başkanın kişiliği ve söyleminin temiz ve doğallığından kaynaklı dürüst, namuslu, tüyü bitmemiş yetim hakkına sahip çıkan, helal- haram lokma arasında Pir Sultan Abdal’ın itlerinin gösterdiği asgari özeni gösteren insanların siyasette yer tutması beklentisi oluştu. Bu çok önemli ve olumlu bir gelişmedir. 

CHP’de siyaset yapanlardan tabanın beklentisini şöyle algılıyorum.
Siyaset- Ticaret bağlantısı olmamalı, paranın gücü ile siyaset yapmamalı, etnik ve mezhepsel sorunlar üzerinden sömürü siyaseti yapmamalı, insanlara bakarken bu hususlarda kör olmalı ,sorunlara insan odaklı bakmalı, bu sorunların çözümünün eksiksiz, demokrasiden hukukun üstünlüğünün sağlanmasından, sosyal devletin güçlendirilmesinden ve en önemlisi de laik devlet yapısının gerçekten oluşturulmasından geçtiğini savunmalı.
Kişisel beklentiler için uygun olduğunda değil, her zaman her yerde CHP’li olabilmeli.                   
Şartlar kişisel beklentiler için uygun olduğunda değil, her zaman her yerde CHP’li olabilmeli, her konuda herkese karşı eleştiri getirebilmeli, yanlış gördüğünü söyleyebilmelidir. Bunları yapabilmek için insanın hiçbir konuda yüksünecek ,defolu bir durumunun olmaması gerektiğine inanıyorum.
Emekçilerinde siyaset yapma hakkının olduğunu herkese ispat edeceğim.    
Siyaset terazisinde insanlar tartılırken sadece bilgisi, birikimi, emeği, yüreği temsil kabiliyeti, eylemi ile söyleminin tutarlılığı, güvenilirliği, sol -sosyal demokrat dünya görüşüyle yaşantısının uyumu, dayanışma bilinciyle iş yapabilme- yaptırabilme gibi özellikleri ve becerileriyle tartılmalı. Bizim dünyamızda hiç olmaması gereken etnik, mezhepsel, bölgecilik gibi çağdışı; para, pul gibi etik olmayan faktörlerin kullanılmasını lanetliyorum. Siyasette doğru yolun,yöntemin bizde hâkim olabilmesi için bedeli ne olursa olsun mücadele edeceğim ve emekçilerinde siyaset yapma hakkının olduğunu herkese ispat edeceğim.


Rahmi Yüce, 2002 ve 2007 genel seçimlerinde 2 dönem aday gösterildiği sıralarda seçilme şansının olmamasına rağmen, partinin tüm çalışmalarında yer alarak 1. sıradaki adaymış gibi çalışan, siyasi mutluluk ve başarı anlayışını ,siyasal örgütünün ve sosyal demokrasi anlayışının ülkede başarılı olması noktasına yükseltgemiş, ben değil, biz anlayışını kendisine ilke edinmiş bir siyasi kişilik ve kimliktir. Bu çalışmaların neticesinde gerek parti örgütünde, gerekse CHP kamuoyunda çok iyi bir yer edinmiştir. Bu dönemde Malatya’da aday belirleme yöntemi ne olursa olsun, CHP’nin sade üyelerinden genel başkanına kadar, herkesin sağduyusuna güvendiğini ve bu nedenle yasal süreç başladığında aday olmayı düşündüğünü belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
- 13 yıl Önce

Sayın Rahmi Yüce Ve Muharrem Temiz M.Vekili adaylıklarını açıkladılar.Ancak Arguvan Belediye Başkanlığı aday adaylığımın esnasında ;bizat Muharrenm Temiz "senin paran"yok dedi Sayın Rahmi Yüce ise "Kanuna Karşı hile yaptığı" söylemişti. Sayın Temiz'e sormak lazım Ne Kadar paran var açıkla Paran yoksa aday olamazsın..n Sayın rahmi Yüce'ye : Ne kadar paran var açıkla.Sen hangi emekten Bahsediyorsun? Adamınız Celal Berktaş'ın Dosyalarını açayımmı?

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56