RIZA PARLAKTAN KAMUOYUNA İSTİFA AÇIKLAMASI

Hep birlikte güzel bir gün geçirilmesinin amaçlandığını bilerek katılmak istediğim pikniğe Malatya'dan gittim. Amaç kendi köylülerimle bir arada olmaktı. Ne yazık ki piknikte siyasi içerikli yapılarak pikniğe gölge düşürülmüştür.

RIZA PARLAKTAN KAMUOYUNA İSTİFA AÇIKLAMASI
İstanbul'da faaliyet gösteren  Arguvan Bellikler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin 02 Haziran  2013 Pazar Günü İstanbul’da düzenlediği piknik etkinliğine katıldım.


Hep birlikte güzel bir gün geçirilmesinin amaçlandığını bilerek katılmak istediğim pikniğe Malatya'dan gittim. Amaç kendi köylülerimle bir arada da olmaktı. Ne yazık ki Arguvan’da kısa bir süre önce Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan Arguvan Vakfı başkanına tanınan konuşma siyasi içerikli yapılarak pikniğe gölge düşürülmüştür. Arguvan’da tüm aday adayları Arguvanlıdır, Arguvan’a hizmet etmek amacıyla yol çıkıp bu yarışa katılmaktadırlar. Arguvan’da aday adaylığını konumu açıklayan şahısa ne olursa olsun siyasi içerikli konuşma hakkı verilmesi derneğin amacına uygun olmadığını düşüncesindeyim.

Dernek başkanı ve yönetim kurulu taraf tutarak aday adaylığını açıklayan vakıf başkanına siyasi konuşma hakkı tanıyarak, piknikteki farklı siyasi düşünceye sahip kişilere de saygısızlık edildiği kanısındayım.

Dernek etkinlikleri siyasi amaçlı kullanılmaması gerekir, böyle bir amaca hizmet etme yetkisi varsa üyelerine önceden açıklama yapmalıdır.

Ben Bellikler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin üyesi olarak Derneğini bazı siyasi gurup ve kişilerin yararına kullandırılmasını kabul etmiyor ve dernek üyeliğinden istifa edeceğim.

İstifam derneğin Başkanı ve yönetim kurulunun tavrı nedeni ile alınmış olup, Vakıf başkanı ve Belliklilerle her hangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Arguvan vakfının kurduğu 2014 Festivalin içeriğinin zenginleştirilmesi ve konseptinin geliştirilmesi, projeler üretilmesi konularında kurulan komiteden ve Arguvan Belgeseli hazırlama komitesindeki görevimden de ayrılacağımı kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

RIZA PARLAK  
03. 06. 2013

 

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56