SIGIRCIUŞAĞI DERNEĞİNDEN ATMALILAR OKULU ÖĞRENCİLERİNE KIYAFET VE KIRTASİYE YARDIMI

25 koliden oluşan içinde yeni hiç kullanılmamış 80 kışlık mont, çeşitli kıyafetler, ayakkabılar, kitap,  kırtasiye vd. malzemeleri Dernek Başkanı Doğan Çiftçi ile Dernek saymanı Rukiye Durmaz ile birlikte okula getirip okul idarecileri öğretmenlerle birlikte öğrencilere dağıtıldı.

SIGIRCIUŞAĞI DERNEĞİNDEN ATMALILAR OKULU ÖĞRENCİLERİNE KIYAFET VE KIRTASİYE YARDIMI
İstanbul’da faaliyet gösteren Arguvan Sığırcıuşağı Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, Dernekte bir süredir devam ettirilen çalışma sonrasında temin edilen malzemeleri Arguvan Atmalılar ilköğretim okulu öğrencilerine hediye edilmek üzere Arguvan’a getirdi.

25 koliden oluşan içinde yeni hiç kullanılmamış 80 kışlık mont, çeşitli kıyafetler, ayakkabılar, kitap,  kırtasiye vd. malzemeleri Dernek Başkanı Doğan Çiftçi ile Dernek saymanı Rukiye Durmaz okula getirip okul idarecileri öğretmenlerle birlikte öğrencilere dağıtıldı.

İstanbul’da dernekte hazırlanan koliler otogara getirildi bir seyahat firması kolileri ücretsiz olarak Malatya’ya taşıdı. Malatya otogarından Çakmak Mahallesi (Köyü) Minibüsüne yüklendi ve Arguvan Atmalılar ilköğretim okuluna getirildi.

Dernek başkanı Doğan Çiftçi bu tür çalışmaları yapmaya devam edeceklerini belirtip, derneğin kuruluş amacına uygun faaliyetlere devam edeceklerini İstanbul’da faaliyetleri devam ettirirken bu ve benzeri çalışmalara yardımlara devam ettireceklerini ve bu vesile ile Arguvan’a geldiklerini ve özlem giderdiklerini belirtti.

Soğukların başladığı bu günlerde yapılan bu çalışma öğrencileri mutlu etti. Okul idarecileri öğretmenler ve öğrenciler dernek başkanı ve yönetim kuruluna teşekkür ettiler.

www.arguvanhaber.com
 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 07:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56