ŞOTİK HAVZASI ISLAH ÇALIŞMALARI PROJELENDİRİLİYOR

Çalışmaları her açıdan verimli olacak. Erozyon kontrol edilecek. Özelikle hayvanların beslendiği alanlarda ki çeşmelerin ıslahı ve hayvan barınma gölgelikleri yapılacak. Su kaynakları büyükbaş ve küçükbaş hayvanların ihtiyaçlarına göre düzenlenecek. Su kaynaklarının 300 Metre mesafede tuzluklar yapılacak. Bal ormanları oluşturularak arıcılığın gelişmesi sağlanacak

ŞOTİK HAVZASI ISLAH ÇALIŞMALARI PROJELENDİRİLİYOR
Malatya Toprak Muhafaza Başmühendisi Cengiz Mahmur ve Orman Yüksek Mühendisi Selen Ateş Şotik havzası ıslah çalışmaları hakkında Arguvan'da vatandaşı bilgilendirdi. Daha önce Şotik (Çobandere) köyünde yapılan bilgilendirme Alhasuşağı ve Kömürlük köylerinde de yapıldı.

Toprak Muhafaza Başmühendisi Cengiz Mahmur köylülerin beklentilerini ve ıslah çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulundular. Cengiz Mahmur  “Çalışmaları her açıdan verimli olacak. Erozyon kontrol edilecek.  Özelikle hayvanların beslendiği alanlarda ki çeşmelerin ıslahı ve hayvan barınma gölgelikleri yapılacak. Su kaynakları büyükbaş ve küçükbaş hayvanların ihtiyaçlarına göre düzenlenecek. Su kaynaklarının 300 Metre mesafede tuzluklar yapılacak. Bal ormanları oluşturularak arıcılığın gelişmesi sağlanacak” dedi. Ekonomik değeri olan badem ve ceviz ağaçların önemine vurgu yaptı.

Kömürlük ve Alhasuşağı köylerinde toplantıya katılan vatandaşların bu konuda verilen bilgilerin kafalarda soru işaretlerine yer bırakmadığı görüldü. Cengiz Mahmur bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini belirti.

Çalışmanın projesinin tamamlanmak üzere olduğu bilgilendirme çalışmalarından sonra uygulamnın başlamasının planlandığı öğrenildi.RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56