SU KESİNTİSİ HAYATI ZORLAŞTIRIYOR

Maski’nin Arguvan Kuruttaş mevkiinde sondaj çalışması yaptığı, çalışma sonrasında çıkacak suyun İlçe merkezine verileceği öğrenildi. Arguvan’da en yoğun gün olan Çarşamba (Pazar kurulan gündür) bazı mahallerdeki su kesintisi ile birlikte ilçe merkezindeki esnaflarında suları kesikti.

SU KESİNTİSİ HAYATI ZORLAŞTIRIYOR
Arguvan ilçe merkezinde son yıllarda yaz ayları ile birlikte başlayan içme suyu sorunu halkın hayat şartlarını daha da zorlaştırıyor.

Arguvan’da en yoğun gün olan Çarşamba (Pazar kurulan gündür) evlerdeki su kesintisi ile birlikte ilçe merkezindeki esnaflarında suları kesikti. Esnaf halka hizmet verebilmek için hazır damacana su veya başka yerlerden bidonlarla su getirerek hizmet vermeye çalıştı.

Yaz aylarında nüfusun daha yoğun olduğu Arguvan’da Maski tarafından daha önce üç ayrı yerde yapılan sondaj çalışmalarından olumlu sonuçlar alınamamıştı. Maski’nin en son Kuruttaş mevkiinde sondaj çalışması yaptığı, çalışma sonrasında çıkacak suyun İlçe merkezine verileceği öğrenildi.

Arguvan ilçe merkezi ile birçok Mahallenin (Köyün) içme suyu sorunu yıllardır devam eden bir sorun olup kalıcı çözümler üretilmesi gerekiyor.
 

www.arguvanhaber.com

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 08:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56