ÜRETİCİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Projeler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Hilmi Öksüztepe, ziraat mühendisi İlker Bıçakcı ve Necmettin Tuncal, hibe veren kurum ve kuruluşlara proje hazırlama, tarımsal kalkınma gibi konularda bilgi verdi.

ÜRETİCİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Arguvan Yukarı Sülmenli Mahallesinde üreticiler için bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 


Yukarı Sülmenli Mahallesi'ndeki toplantıda Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Projeler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Hilmi Öksüztepe, ziraat mühendisi İlker Bıçakcı ve Necmettin Tuncal, hibe veren kurum ve kuruluşlara proje hazırlama, tarımsal kalkınma gibi konularda bilgi verdi.

Hilmi  Öksüztepe, konuşmasında, hububat ağırlıklı üretim yapan çiftçileri, "üretim teknikleri, sertifikalı tohumluk kullanımı, organik tarım ve iyi tarım uygulamaları, tarımsal desteklemeler, hububat hastalık ve zararlıları, sulama ve ilaçlama, toprak analizi ve toprak analizine uygun gübreleme ve ürün deseni çeşitlendirme" gibi konularda bilgilendirdiklerini söyledi. Öksüztepe, üreticilere tarımsal kalkınma kooperatifi kurulması ve proje hazırlanmasıyla ilgili teknik destek sağlayabileceklerini aktardı.

Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk de Öksüztepe ve beraberindekilere teşekkür etti.

Kaynak: Ramazan Taştaş

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56