VAHAP DOĞAN ARGUVAN’DA OY SİLDİRME İDDİALARI İLE İLGİLİ YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

CHP Arguvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş ‘ın ARGUVAN’DA SEÇMEN SİLDİRME GİRİŞİMİ İDDİASI başlıklı yayınladığımız açıklaması sonrasında Ak Parti Arguvan Belediye Başkan Adayı Vahap Doğan’da bir yazılı açıklama gönderdi.

VAHAP DOĞAN ARGUVAN’DA OY SİLDİRME İDDİALARI İLE İLGİLİ YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
CHP Arguvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş ‘ın ARGUVAN’DA SEÇMEN SİLDİRME GİRİŞİMİ İDDİASI başlıklı yayınladığımız açıklaması sonrasında Ak Parti Arguvan Belediye Başkan Adayı Vahap Doğan’da bir yazılı açıklama gönderdi.  
CHP Arguvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş bir süre önce AKP adayı ve ilçe yönetiminin Muhtarlıklardaki seçmen kütüklerini inceleyerek kendilerine oy vermeyecek seçmenleri sildirme yoluna gitmişlerdir iddiasında bulunmuştu. Kızıldaş Belediye başkan adayı olarak bu durumun derhal düzeltilmesini ve vatandaşların gasp edilen seçme haklarının geri verilmesini talep ettiklerini, gerekli yasal müracaatları yapacaklarını belirtip il seçim kurulunu bu usulsüzlüğü düzeltmeye davet etmiş,  İl Seçim Kurulu çözmezse YSK’ya müracaat ederek bu hak gaspının engellenmesi için gerekeni yapacaklarını bir süre önce yazılı açıklama ile  duyurmuştu.
Ak Parti Arguvan Belediye Başkan Adayı Vahap Doğan’da yazılı açıklama yaptı.
Vahap Doğan açıklamasında Seçim günleri yaklaştıkça bazı siyasilerin tavırlarını üzülerek takip ettiğini, seçim yarışındaki adaylar dahil kimsenin şahsı hakkında olumsuz bir görüş beyan etmemesine karşı kişilerce tam tersi tutum sergilenerek hakarete varacak ithamlarda bulunulduğunu belirtti.
Vahap Doğan son günlerde ortaya atılan ve amacının tamamen siyasi sömürü olduğuna inandığı oy sildirdi iddialarının da yıpratmak amaçlı bir tutumun dışa vurumu olduğunu belirtti. Arguvan’a hizmet için bu yarışa girdiğini hatırlatmak istediğini, yan yana savundukları demokrasinin araçlarını kullanarak karşı tarafı karalamadan, kırmadan ve en önemlisi yapıcı olarak bu mekanizmayı devreye sokmak gerektiğini belirtip şahsına söylenenlerin asılsız olduğunun aşikar olduğunu açıklamasında vurguladı.
Bu seçimlerin sonucu ne olur bilinmez diyen Vahap Doğan kendisinin seçim sonucu ne olursa olsun geçmişte olduğu gibi seçim sonrasında da  Arguvan’da yaşamaya devam edeceğini Arguvan’da yaşayan, Arguvan’da çalışan, Arguvan’da Belediye Başkanlığına aday olan bir kişinin ‘Arguvan’ı ilçelikten düşürmeye çalışıyor’ iddialarında bulunulmasını Arguvanlıların takdirine bıraktığını, Arguvanlıların yaşanan süreçte en doğru kararı vereceklerinden en ufak şüphesinin olmadığını açıklamasında belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 08:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmet us
Mehmet us - 10 yıl Önce

Öncelikle ilçeden düşme gibi bi durum ancak sizleri kandırmak için söylenen asılsız birşeydir. Kanunda açıkça yazıyor şüphe duyan varsa açık baksın nufusun kaç olması lazım. gözünü aç arguvan yediler bitirdiler bizi . Vahap beye başarılar diliyorum . Kaliteli yöneticiliğini bu halka hizmetinin karşılığını inşallah görürsün

ali güler
ali güler - 10 yıl Önce

Biz aylarca ugraştık bir kiş arguvan nufusuna katmak İçin adama bak ya sildirmek için uğraşıyor

soner maman
soner maman - 10 yıl Önce

AKP ilçe başkanı saolsun, yemek yadiyi kaba tükürüyor .....

Ferht krc
Ferht krc - 10 yıl Önce

Bu sahaya seçim zamanı giripte çıkmaylamı oluyor bu işler bırakın bu işleri her seçim dönemi gelip gidenler konuşmasın bari

kanber yildirim
kanber yildirim - 10 yıl Önce

Gunes balcikla sivanmaz
Kimin secmenleri sildirdigini Arguvanlilar biliyor.kimin hizmet icin geldigini kimin kime hiz.met ettigini verecegi oylarin neye hizmet edecegini de billiyor.Kimse Arvguvankilari aptal yeri ne koymasin.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56