YONCALI BARAJI İLE 190 BİN DÖNÜM ALAN SULANACAK

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürü Nevzat Aksu, Yoncalı Barajı'nın hizmete girmesi ile Arguvan bölgesinde 190 bin dönümlük alanın sulamaya alınacağını ve bununda Malatya için çok önemli bir ekonomik durumu ifade ettiğini kaydetti.

YONCALI BARAJI İLE 190 BİN DÖNÜM ALAN SULANACAK

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürü Nevzat Aksu, Yoncalı Barajı'nın hizmete girmesi ile Arguvan bölgesinde 190 bin dönümlük alanın sulamaya alınacağını ve bununda Malatya için çok önemli bir ekonomik durumu ifade ettiğini kaydeden Aksu, şu bilgileri verdi:

"Yoncalı Barajı'nı geçen yıl iz ödenek kapsamında çıkarttık. Ancak bu sefer müteahhit firmanın kendi özel sorunları çıktı. Hukuki süreci başlattık. Muhtemelen müteahhit firma ile yollarımızı ayıracağız. Normal şartlarda bu proje ile 120 bin dönem araziyi sulamayı amaçlıyorduk. Bu defa proje borulu yüzeysel alçak basınçlı ve yüksek basınçlı sulama sistemi olarak planlama raporu revize çalışmaları devam etmektedir. Proje sahanın yaklaşık 190 bin dönüm olması hedeflenmiştir. Malatya'da şuanda işletmede olan alan 60 bin hektar. Bu durum Malatya ekonomisi için önem arz

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56