YONCALI BARAJININ İHALESİ YİNE GECİKTİ

Arguvan’da yapımı yılan hikayesine dönen Yoncalı Barajı bir türlü ihaleye çıkamadı, AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, En son nisan ayında AKP Arguvan İlçe Danışma Toplantısında Yoncalı Barajının 15 Mayıs’ta ihaleye çıkılacağını açıklamıştı.Çalık yaptığı yeni açıklamasında askı süresi nedeniyle Yoncalı Barajının ihalesinin uzadığını 20 gün içerisinde ihalenin yapılacağını belirtti.

YONCALI BARAJININ İHALESİ YİNE GECİKTİ
Arguvan’da yapımı yılan hikayesine dönen Yoncalı Barajı yıllardır olduğu gibi yine verilen hiçbir söz yerine getirilmiyor,

AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, En son nisan ayında AKP Arguvan İlçe Danışma Toplantısında Yoncalı Barajının 15 Mayıs’ta ihaleye çıkılacağını açıklamıştı. 

Malatya’da DSİ Şubesi’nde Sulama Birliklerinin sorun ve taleplerinin dinlendiği bir toplantı yapıldı.

Toplantıda DSİ Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitcan, “Yoncalı Barajı ile ilgili bilgi verdi. Ömer Faruk Yiğitcan, Yoncalı Barajı’nın göl alanında Özel İdareye ait taş ocağı ile Maden İşleri Genel Müdürlüğü’nün özel şirkete verdiği kömür ruhsatından dolayı gecikme yaşandığını belirterek, “ÇED Raporu sonuçlandı. 15-20 gün içerisinde ihale işlemine girmiş olacağız” diye konuştu.

AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Yoncalı Barajı yaklaşık 15 milyon lira ödenekle ihale sürecini tamamlamış ve ihale tarihi belirlenmiş olmasına rağmen, ÇED Raporunun hazırlanıp, orada Maden İşleri’nin belli bir alanı var. Oradaki raporun hazırlanıp, askı süresini bitmesi gerekiyordu. Şu anda askı süresi bitmiş ve ihalesi yapım aşamasında. DSİ Genel Müdürümüz ve DSİ Bölge müdürümüz geçen ay bana tarih vermişlerdi ihale Mayıs ayı sonu itibariyle yapılacaktı. Askı süresi nedeniyle Yoncalı Barajı’nın ihalesi uzadı ve 20 gün içerisinde tamamlanacak” 

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56