YÜRÜYÜŞTE DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLAN ARGUVANLI SALİH KORKMAZ ARGUVAN KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİ

Arguvanlı Salih korkmaz Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil ederek, dünya üçüncüsü oldu.

YÜRÜYÜŞTE DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLAN ARGUVANLI SALİH KORKMAZ ARGUVAN KAYMAKAMINI  ZİYARET ETTİ
Arguvan Yürektaşı Mahallesinden (Köyünden) Salih korkmaz Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil ederek, dünya üçüncüsü oldu.

Dünya Gençler Şampiyonası’nda Arguvanlı genç yürüyüşçü Salih Korkmaz, Bydgoszcz’daki Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası’nda müthiş bir yarış çıkararak 10,000 metre pist yürüyüşte Türkiye büyükler ve gençler rekorunu kırarak bronz madalya elde etmişti.

Salih Korkmaz, yarışı 40:45.53’lük derecesiyle Britanyalı Wilkinson ve Ekvadorlu Jhonatan Amores’in ardından üçüncü olarak tamamlarken, hem kendisine ait 41:48.85’lik gençler, hem de Recep Çelik’e ait 40:57.8’lik büyükler pist rekorlarını tarihe gömdü. Türkiye'yi temsil eden Salih Korkmaz, dünya üçüncüsü oldu.

Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası'nda üçüncülük elde eden sporcu, Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya'yı ziyaret etti.
Bronz madalya alan sporcuyu kabul eden Yosunkaya, başarısından dolayı Korkmaz'ı tebrik etti, ziyareti için teşekkür etti.

Korkmaz da 10 bin metrede dünya üçüncülüğünün Türkiye'de bu alanda alınan ilk madalya olduğunu ifade ederek, atletizm tarihindeyse dördüncü madalya olduğunu söyledi.

Hedefinin 2020 Yaz Olimpiyatları'na katılmak olduğunu kaydeden Korkmaz, "İlçede bana emek sarf eden size, İlçe Milli Eğtim Müdürümüze ve tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum." dedi.


 
Fotoğraf: Ramazan Taştaş

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 22:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56