Arguvan’a bekleniyorsunuz

14-15 Temmuz tarihini bir kez daha not edin.
Unutmayın.
Bu yaz Arguvan’a bekleniyorsunuz.
Arguvanlılar bu yıl 10.sunu düzenleyecekleri Festival için hazırlıklarını sürdürüyor.
İstanbul’daki Arguvan Köyleri Eğitim ve Kültür Vakfı’nda önceki gün yapılan toplantıda Vakıf Başkanı Mehmet Kızıldaş programla ilgili bilgiler verdi.
Vakıf artık festival düzenleme konusunda uzmanlaşmış. Bir çok ayrıntıyı düşünüyorlar. Konukların bazıları belli olmuş..
Sabahat Akkiraz kesin geliyor. Yargı konusundaki panele İlhan Cihaner kesin geliyor. Sevinç Eratalay da kesinleşmiş gibi. Hepinizin tanıdığı bazı isimler davet edilmiş. Kesinleşmediği için yazmıyorum.
Başkan Kızıldaş’ın açıklamasına göre 24 Haziran’da Galatasaray’dan Taksim’e festival yürüyüşü planlanıyor. Bu yürüyüş yüzde doksan dokuz gerçekleştirilecek.
Bu tarihi de not edin ve Galatasaray’a gelin. Yürüyüş saati kesin olmamakla birlikte şu anda saat 12.00-14.00 arası düşünülüyor. Bilginize.
Siz siz olun 14-15 Temmuz tarihindeki festivale katılmayı bu yaz programınıza dahil edin.
Pişman olmayacaksınız.
 
Biz bir köy derneğini temsilen ancak zaman zaman katılabiliyoruz toplantılara. Ne yeterli desteği verebiliyor, ne de önemli bir katkı sunabiliyoruz.  Allah’tan başta Vakıf olmak üzere yapanlar var. Bu insanlara da teşekkür etmemiz gerekiyor. Bizler   Köylülerimizin festivale katılmaları için çalışmalar yürütmeyi düşünüyoruz. Önce İstanbul’da piknik, ardından Arguvan’da festival derneklerin önündeki iki önemli program olarak duruyor. Tabi bu arada Ses Yarışması ve Taksim Yürüyüşü de var. Anlayacağınız artık dernekler ve vakıf için yoğun bir takvim süreci başlamış bulunuyor.
 
Üsluba dikkat
 
Bu çalışmaların hepsi gönüllülük esasına göre yürüyor. Önceki günde bir çok dernek yöneticisi zamanlarını ayırarak İstanbul’un bir çok yöresinden gelerek toplantıya katılıyor. Elbette önemli ve saygı duyulacak bir çaba.
Farklı kesimlerden gelen bir çok insanın bulunduğu bir yerde  zaman zaman da olsa farklı görüşler, farklı yaklaşımlar oluyor. Bunların hepsi çok doğal. Mesela bazı görüşleri beğenmediğimiz halde anlatılınca o konuyla ilgili  bilgi sahibi oluyorsunuz.  
İnsanlar dertlerini ve sorunlarını güvendiği ve sevdiği insanlarla paylaşırlar. Bir insan size derdini anlatıyorsa bunu çok saygıyla karşılamanız ve durumdan mutlu olmanız gerekir.
Allah’tan hiç kimse hiç kimsenin iyiniyetinden kuşku duymuyor. Ancak yine de Bir ilçenin geçmişi ve bugünü arasında bağ kuran, geleceğine ışık olacak bir çalışma yürütenlerin bulunduğu bir toplantıda herkesin iyiniyeti kadar, özverisi kadar; tarzına ve üslubuna da dikkat etmesi gerekiyor.
 
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56