NAZIM HİKMET HAVANA\'DA ANILACAK

Nazım Hikmet, doğumunun 108. yılında Küba\'nın başkenti Havana\'da anılacak.Anma töreni, 15 Ocakta Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ve sanatçının yakın dostu Kübalı şair Nicolas Guillen adına kurulan vakfın işbirliğiyle düzenlenecek.

NAZIM HİKMET HAVANA\'DA ANILACAK

Nazım Hikmet, doğumunun 108. yılında Küba\'nın başkenti Havana\'da anılacak.

Anma töreni, 15 Ocakta Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ve sanatçının yakın dostu Kübalı şair Nicolas Guillen adına kurulan vakfın işbirliğiyle düzenlenecek.

Nicolas Guillen Vakfında gerçekleştirilecek törene, Türkiye\'den Küba\'ya giden aralarında Füsun Akatlı, Mehmet Aksoy, Umur Bugay, Genco Erkal, Zeynep Irgat, Zehra İpşiroğlu, Arif Keskiner, Pınar Kür, Zeynep Oral, Nedim Saban ve Hıfzı Topuz\'un da bulunduğu yazar ve sanatçılar ile Kübalı sanatçılar katılacak.

Heykeltraş Mehmet Aksoy\'un yaptığı Nazım Hikmet heykelinin yerleştirilmesiyle başlayacak törende Nazım Hikmet Türkçe ve İspanyolca şiir ve şarkılarla anılacak.

Ölümünden kısa bir süre önce gittiği Küba gezisinden Türk ve dünya edebiyatına \'\'Havana Röportajı\'\' adlı şiiri kazandıran Nazım Hikmet\'in heykelinin, iki halk arasındaki \'\'dostluk, kardeşlik ve barışın\'\' simgesi olması hedefleniyor.

Gerçek Gündem

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56