ARGUVAN ABDAL MUSA KÜLTÜR DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA

Ankara’da F-tipi Cemevi adı altında alevi toplumuna şirin görünme çabası gösterenler bunun yanlış ve faydasız bir politika olduğunu ileride göreceklerdir.

ARGUVAN ABDAL MUSA KÜLTÜR DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA
Ankara’da F-tipi Cemevi adı altında alevi toplumuna şirin görünme çabası gösterenler bunun yanlış ve faydasız bir politika olduğunu ileride göreceklerdir. Yapılan uygulamanın Alevi toplumunu asimile etme çabası olduğunu biliyoruz bizlere cem evi yapanların bunun yerine okul, hastane vs. bu gibi hizmetleri yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Geçmişte olduğu gibi bu gün ve gelecekte bu tür girişimlerle birliktelik kuran insanlar her zaman içimizde olacaktır.

Bıraksınlar bizler ibadethanelerimizi kendimiz yaparız şu anki devletin uyguladığı politikalarla insanlar artık patlama noktasına gelmiştir. Sizler bırakın bizlerin cem evlerini, ibadethanelerini zaten bizlerinde böyle bir talebi yoktur.

Bizleri temsil ettiğini zanneden dedelerin daha dikkatli olmaları gerekiyor bende dedeyim, dedeyim diye ortaya çıkanların bu topluma karşı sorumluluklarını bilerek hareket etmeleri gerekiyor.  

AKP’nin icraatlarına gelince iki yıldır Arguvan’ın yolu heyelana maruz kalmış durumda Malatya’nın 13 ilçesinden biri olan Arguvan’da devletin bir hastanesi dahi yok hizmet yapmak istiyorlarsa bizlere bunlar lazım, cem evi değil. Arguvan’da Milli Eğitim başlı başına bir sorun Arguvan’da yeterli sayıda öğrenci bulamayan Milli Eğitim camiası komşu ilçelerden öğrenci taşıyarak imam hatip açtılar kimse eğitim özgürlüğüne karşı çıkmaz ancak eğer imam hatip için öğrencisi Arguvan’da varsa. Ama sizler toplama öğrencilerle Arguvan’da imam hatip okulunu dayatırsanız insanları karşınıza alır bu ülkeye yazık edersiniz çünkü bu ülke hepimize yeter, yeterki toplumsal kardeşlik bozulmasın, bozulmaya da zorlanmasın.

Soner Üstün

Arguvan Abdal Musa Kültür Derneği Başkanı

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56