ARGUVAN BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE YAŞAYANLARIN HEYELAN TEDİRGİNLİĞİ DEVAM EDİYOR

Arguvan Bahçelievler Mahallesinin büyük bölümünde heyelan evlerin duvarlarında, zeminlerinde ve yollarında çatlaklar oluşturuyor bir ev daha Arguvan Kaymakamlığının yazılı talebi üzerine boşaltıldı.

ARGUVAN BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE YAŞAYANLARIN HEYELAN TEDİRGİNLİĞİ DEVAM EDİYOR
Arguvan Bahçelievler Mahallesi sakinlerinin tedirginliği devam ediyor.

Heyelan Arguvan'dan Malatya’ya gidip gelirken kullanılan ana yolla birlikte, Bahçelievler mahallesinin büyük bölümünüde tehdit ediyor. Heyelan evlerin duvarlarında, zeminlerinde ve yollarda çatlaklar oluşturuyor bir ev daha Arguvan Kaymakamlığının yazılı talebi üzerine boşaltıldı.

Bahçelievler mahallesindeki evler gezildiğinde duvarlarda ve yerlerde oluşan çatlaklar tehlikenin boyutunu göstermeye yetiyor.  Mahalle sakinleri bu konuda gerekli başvuruları yaptıklarını, Arguvan Kaymakamının sorunlarını yakından takip ettiğini ancak sorunlarına çözüm bulunamadığını belirtiyorlar.

Mahalle sakinleri evlerinde ve yollarda oluşan gözle de görülen çatlaklar nedeni ile huzursuzluk içinde olduklarını can ve mal güvenliklerinin tehlikede olduğunu maddi gücü olanların başka yerlere taşınmaya çalıştığını belirtip diğer mahalle sakinlerinin büyük bölümünün maddi gücünün buna yeterli olmadığını belirttiler.

www.arguvanhaber.com

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 07:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56