ARGUVAN HABER YAYINLAYINCA GERÇEK DIŞI OLMUŞ !

Daha önce dergi ve internette yayınlanan Arguvan ve yakın çevresi heyelan çalışması Arguvan Haber’de haber olunca gerçek dışı olmuş. Yayınlanan heyelan çalışması herkese internet ortamında açıktır ve gerçektir.

ARGUVAN HABER YAYINLAYINCA GERÇEK DIŞI OLMUŞ !
ARGUVAN HABER YAYINLAYINCA GERÇEK DIŞI OLMUŞ !

Daha önce dergi ve internette yayınlanan Arguvan ve yakın çevresi heyelan çalışması Arguvan Haber’de haber olunca gerçek dışı olmuş.

Ne yazık ki Arguvan’da gelinen son nokta bundan ibaret.

Arguvan Belediyesi adına 4 Ocak 2018 tarihinde Kamuoyuna duyurulur başlıklı açıklama yapılmış ve kamuoyundan heyelan araştırma çalışması hakkındaki haber’in gerçek dışı olduğu, itibar edilmemesi istenmiş.

Çok ilginç ve bir o kadarda Arguvan adına düşündürücü bir açıklamadır.

Arguvan’ın heyelan sorunu ilçe merkezi ile sınırlı bir sorun olmadığı bazı mahallelerde (Köylerde) daha öncede heyelan mağdurları olduğu sorunlarının çözülmediği de biliniyor. Bu sorun yalnızca Arguvan Belediyesi ile ilgili bir sorunda değildir, yayınladığımız haberde hiçbir şekilde Arguvan Belediyesinin adı da geçmiyor. Arguvan Belediyesi ile Malatya Büyükşehir Belediyesinin 22 Ağustos 2017 tarihinde yaptıkları açıklamayı da aynı tarihte hiç bir şekilde değerlendirme yapmadan yayınlamıştık.

Yayınlanan heyelan çalışması bilgisi bize özel değil herkese internet ortamında açıktır ve gerçektir. Haber altında çalışmanın tamamına ulaşılıp okunabilecek bağlantıda verilmiştir. Yayınladığımız heyelan çalışmasına en küçük bir ilave, değişiklik, olumlu veya olumsuz değerlendirme yapmadan aynı şekilde de yayınladık.


Makale Akademik Sosyal Araştırmalar Dergisinde ve internet ortamında 2016 Haziran ayında yayınlanmıştır. Yrd. Doç. Dr. İskender Dölek ve Yrd. Doç. Dr. Vedat Avcı, tarafından hazırlanan Çok Kriterli Karar Analizi Yöntemi (Çkay) Kullanılarak Arguvan (Malatya) İlçesi Ve Yakın Çevresinde Heyelana Duyarlı Alanların Belirlenmesi çalışmasıdır.  (Google arama motoruna yazarak görebilir PDF olarak bilgisayarınıza kayıtta edebilirsiniz)

Yayınlanan çalışma Arguvan merkezle sınırlı olmayan yakın çevresini de içine alan bir çalışmadır. Kamuoyuna açıklama yapanlar çalışmaya, makaleye itiraz etmiyorlar! Yalnızca Arguvan Haberde yayınlandı diye kendilerine göre gerçek dışı ilan ediyorlar.

Yapılan açıklama hedef gösterme girişimidir. 

Bu güne kadar olduğu gibi Arguvan ile ilgili ulaşabildiğimiz, bize iletilen ve gerçek olduğuna inandığımız bilgi ve haberleri hiç kimseden hiçbir şekilde icazet almadan yayınladık, bundan sonrada icazet almadan kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Haberin gerçek dışı olup olmadığı, kamuoyunu kimlerin yanlış bilgilendirdiği hususundaki takdir yayınladığımız haberi, yayınlanan çalışmayı ve yapılan açıklamayı okuyan Arguvanlılarındır.

www.arguvanhaber.com/Ersoy Eren

 


Heyelan makalesinin,çalışmasının tamamını ve detaylarını aşağıdaki linki kullanarak okuyabilirsiniz.
www.asosjournal.com/DergiPdfDetay.aspx?ID=3459 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 09:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56