ARGUVAN TÜRKÜLERİ SES YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı tarafından düzenlenecek 11. Geleneksel Arguvan Türküleri Ses Yarışması başvuruları başladı, son başvuru tarihi 31 MART 2011

ARGUVAN TÜRKÜLERİ SES YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI
Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı tarafından düzenlenecek 11. Geleneksel Arguvan Türküleri Ses Yarışması başvuruları başladı, son başvuru tarihi 31 MART 2011 olarak belirlendi. Yarışma Yeditepe Üniversitesi Konferans Salonunda 24 NİSAN 2011 yapılacak.
Yarışmada günümüzde kültürel alanda yaşanan yozlaşma ve erozyona karşı, Arguvan Türkülerinin otantik yapısının bozulmadan halk müziği camiasına kazandırmak amaçlanıyor.  
Yarışmaya Arguvan Kültürüyle barışık olan, müzikle profesyonelce uğraşmayan 18 yaşından büyük herkes katılabileceği ve Yarışmada sadece Arguvan türküleri (kırık hava, uzun hava ve deyiş) icra edileceği belirtildi.
Bu güne kadar başarılı bir şekilde yapılan yarışmada, kendi alanlarında uzman, söz sahibi olan akademisyen ve sanatçılar jüri üyeliği yaptı. Dereceye giren yarışmacılar, kendi alanlarında belirli yerlere gelmeyi başardılar. 
Yarışmaya başvuru yapmak isteyenler vakıf merkezine veya vakfın kuruluşu olan Yansı Kültür Sanat merkezine başvurarak gerekli formları doldurarak başvurabileceklerdir. 
İrtibat Arguvan Vakfı :0.216.4161274
Kaynak: Arguvan Vakfı web sitesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56