AŞIK BEKTAŞ KAYMAZ İSTANBUL’DA ANILDI

18.GelenekseL Arguvan Türküleri ses yarışması 21 06.1978 tarihinde aramızdan ayrılan Arguvan Eymirli Aşık Bektaş Kaymaz anısına düzenlendi.

AŞIK BEKTAŞ KAYMAZ İSTANBUL’DA ANILDI
22.04.2018 Pazar günü yapılan 18.GelenekseL Arguvan Türküleri ses yarışması 21 06.1978 tarihinde aramızdan ayrılan Arguvan Eymirli Aşık Bektaş Kaymaz anısına düzenlendi.

Yoğun bir katılımın olduğu etkinlikte Aşık Bektaş Kaymaz ailesi adına torunu Selçuk Kaymaz bir konuşma yaparak,  18.GelenekseL Arguvan Türküleri ses yarışmasının dedesinin adına ithaf edilmesinden duyduğu onur ve memnuniyeti dile getirdi, emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Etkinlikte Aşık Bektaş Kaymaz’ın torunu Tuğba Tatar dedesine ait bir eseri seslendirdi.

Aşık Bektaş Ailesi adına çocuklarından İhsan Kaymaz ve Hüseyin Kaymaz Vakıf Başkanına birer plaket vererek teşekkürlerini sundular.

Aşık Bektaş Kaymaz’ın torunlarından Şenol Emir’de Arguvan Vakfına bir bağlama hediye ederek dedesinin anısına düzenlenen etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İstanbul’da faaliyet gösteren Eymir Köyü Derneğine de katkılarından dolayı Aşık Bektaş Kaymaz’ın kızı Yıldız Emir ve yine Aşık Bektaş Kaymaz’ın oğlu Ali Ekber Aşıkoğlu tarafından birer plaket verildi.

Aşık Bektaş Kaymaz torunu Selçuk Kaymaz ailesi adına etkinliğe katılan tüm konuklara teşekkür etti.
 
Aşık Bektaş Kaymaz’ın Ağıt isimli kitabı da temin edilen farklı eserleri de ilave edilerek yeniden baskısı yapılarak etkinliğe yetiştirildi.  Kaynak: Şenol Emir-Selçuk Kaymaz
 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 07:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56