ATMALI ŞAİR FATMA SIĞINIR'IN ŞİİR KİTABI ÇIKTI

Fatma Sığınır da düşsel yolculuğunda yazdığı şiirleri Anlamsızlığın Kanaviçesi adlı kitapta okuyucularıyla paylaşıyor.

ATMALI ŞAİR FATMA SIĞINIR'IN ŞİİR KİTABI ÇIKTI
Şairlerin sermayeleri duygularıdır. Duyguları şiirsel anlamda besleyen acılar ve yalnızlıklar olsa gerek. Her şair biraz kendi derinliklerinde yolculuk yapar. Düşüncelerini duygu harcıyla harmanlayarak yüreğinin sesini şiire dönüştürür. Fatma Sığınır da düşsel yolculuğunda yazdığı şiirleri Anlamsızlığın Kanaviçesi adlı kitapta okuyucularıyla paylaşıyor.


Türkçe öğretmeni olmanın verdiği avantajları iyi kullanmış. Az mısralara çok anlam yükleyerek kısa ve öz anlatımları tercih etmiş. AYNA Adlı şiirinde“Biz gençken / Yalan söylemezler / Biz yaşlandıkça / Yalancı oluverirler.” Deyip güncel hayatın anımsatır. NEY şiirinde ise “Duydum ki ceylanlar ağlarmış / Neyin tılsımlı sesini duyunca / Dere kenarında oturur, / Taş kesilirmiş boylu boyunca. / Avcılar çalarmış bu neyi, / Ölüm ıslığı gibi etkiliymiş, / Bunu duyan ceylanlar, / Kurşunlara yenilirmiş.”  Zaman, zaman Orhan Veli’yi anımsatan dizeler Orhan Veli’den etkilendiğini fark edilse de kendine has anlatımıyla şiir severlerin zevkle okuyacağı bir kitap. Kitaba adını veren Anlamsızlığın Kanaviçesi de “… Harf harf hayat perdemi, / Bu benim kaderim mi, yani ben mi? / Yaşıyordum bir tufanı, belki bir sis, / Gülümsüyordu anlamsızlığın kanaviçesi.” Derken hayata farklı açıdan bakmayı ve sorgulamayı anımsatıyor.

Kitabın girişinde okuyucuya verdiği mesajla farkında lığa vurdu yapıyor. “Tüm insanlığı aynı manzarayı seyir etmek adına, aynı pencereye koysak da farklı şeyler göreceklerdir. Ne mutlu farklıkları aynılaştırmaya çalışmayanlara…” derken okuyucuya farklı bakış açısını bir zenginlik olduğunu hatırlatıyor.


Kitabın basımı Yılmaz Matbaacılık & Yayıncılık Yeni Sanayi Sitesi 3. Cad. 1. Sok. No: 19 Malatya.  İletişim için Tel: 0422 336 22 21 E- mail:
[email protected] adresinden temin edebilirsiniz.

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56