ATMALILAR DERNEĞİNİN CENAZE EVLERİNDE ÜÇ YEMEĞİNİN KALDIRILMASI ÇABASI DEVAM EDİYOR

Buna düşünceye destek veren Vahap Sivrikaya’da vefat eden kız kardeşi Sakine Sivrikaya’nın üçünü yapmayarak üçü için ayırmış olduğu parayı Atmalılar Okulunun Okul Aile Birliğinin Arguvan Ziraat Bankası hesabına yatırdı.

ATMALILAR DERNEĞİNİN CENAZE EVLERİNDE ÜÇ YEMEĞİNİN KALDIRILMASI ÇABASI DEVAM EDİYOR
Malatya da faaliyet gösteren Atmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği cenaze evlerinde verilen üç yemeğinin kaldırılması konusundaki çabası devam ediyor. Gerekçe olarak iletişim ve ulaşımın artık kolay olması, eskiden telefon ve ulaşımın bu kadar gelişmediği için ölüm haberi geç duyulur ve taziye için üç yemeği tercih edilirdi. Fakat artık bu koşulların değiştiğini öne süren dernek bu uygulamanın kalkmasından yana.
 
İlk olarak Yazıhan Gayret Mahalle Muhtarı Bahattin Temiz uygulamaya destek oldu. Ardından Atmalılar  Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük annesinin üç yemeğini yapmayarak bu konuda destek sundu. Üç yemeği için yapacağı harcamayı Atmalılar okuluna bağışta bulundu.
 
Derneğin bu çalışmaları genel olarak kabul gören bir düşünce olduğu ancak uygulamada toplumsal baskı gördüğü belirtiliyor. Buna düşünceye destek veren Vahap Sivrikaya’da vefat eden kız kardeşi Sakine Sivrikaya’nın üçünü yapmayarak derneğin bu çalışmalarına destek oldu. Üçü için ayırmış olduğu parayı Atmalılar Okulunun Okul Aile Birliğinin Arguvan Ziraat Bankası hesabına yatırdı. Vahap Sivrikaya "Yemek için harcanacak paranın bir hayır kurumuna vermenin daha uygun olacağını düşünenlerdenim. Umarım bizim gibi düşünen insanların sayısının zamanla artmasıdır. Atmalılar Derneği bu çalışmasına içtenlikle katılıyorum" dedi.
 
 Arguvan’da az sayıda da olsa bazı mahallelerde (Köylerde) bir süredir de cenazede yemek verilmiyor.


Rıza Parlak

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 09:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56