DOLAYLI MAHALLESİ (HALPUZ KÖYÜ) TANITIM KİTABI ÇIKTI

Erdal Ekici’nin Arguvan Dolaylı Mahallesi (Halpuz Köyü) Tanıtım kitabı çıktı. Süleyman Özerol tarafından yayına hazırlanan kitapta Halpuz tarihi ve kültürü üzerine bilgiler yer alıyor.

DOLAYLI MAHALLESİ (HALPUZ KÖYÜ) TANITIM KİTABI ÇIKTI

Erdal Ekici’nin Arguvan Dolaylı Mahallesi (Halpuz Köyü) Tanıtım kitabı çıktı. Eğitimci-Gazeteci Süleyman Özerol tarafından yayına hazırlanan kitapta Halpuz tarihi ve kültürü üzerine bilgiler yer alıyor.

Dört bölümden oluşan kitabın 1.Bölümünde Dolaylı Mahallesinin konumu 2. Bölümde Dolaylı Mahallesinin tarihçesi 3.Bölümde Toplumsal ve Kültürel örnekler 4. Bölümde Dolaylıların fotoğraflarına yer veriliyor.

Kitapta yer alan görüşlerden örnekler

Erdal Ekici: Biriktirdiğim bilgi ve belgeleri bir araştırma olarak kitap haline getirmeye karar verdim. Bu düşüncemi Süleyman Özerol hocamla paylaşıp bu konuda yardımcı olmasını talep ettiğimde, olumlu karşıladı, özendirme ve yönlendirmeleri üzerine bu bilgileri bir kitap haline getirmek için çalışmaya başladık. Bu çalışmanın kitap olarak kalıcı hale gelmesinde Süleyman Özerol hocama teşekkür ederim.

Süleyman Özerol -Eğitimci-Gazeteci: Erdal Ekici, yapabildiklerini ortaya koydu. Mutlaka da eksikleri vardır. “Şu konu azdı, bu konu çoktu, şu konu var da bu konu yoktu” gibi değerlendirmeler yerine Dolaylı ile ilgili yazılması gerekenler varsa birileri süreçte çaba göstererek çalışmalıdır. Her kim olursa olsun, çalışmasına yardımcı olmaktan çekinmeyeceğimi belirtmek isterim. Unutmayalım ki; kaydetmezseniz kaybedersiniz!

Askar Yılmaz: Arguvan ve Halpuz’da pek çok insan “amoooğn, amoooğn” deyip elini kulağına atıp güzel türküler söyler. Öte yandan o kültürü ve türküleri yaratan toplumun sosyal gelişim süreci yeterince önemsenmez. Bu önemli eksikliğin giderilmesinde Erdal Ekici’nin Halpuz tarihi ve kültürü üzerine çalışması çok anlamlı. Yerel kültürün aydınlanmasına ışık tutan, önemli bir boşluğu dolduran bir çalışma olduğu kanısındayım.

Kitap Satış Yerleri

Arguvan- Ali Şimşek- Şimşek Bilgisayar

Yeni Mahalle İnönü caddesi No 6 Arguvan

Telefonu 05446155269

Ayrıca talep edenlere Malatya dışından gelen taleplere kargo ile gönderim yapılıyor.

Telefon: 05063445790

www.arguvanhaber.com

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2023, 08:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56