Erhan Yılmaz’ın  ”Bitmeden Tükenmeden Arguvan" adlı üçüncü kitabı çıktı.

Hayatta en zor şey insanı tanımaktır. Hatta insanoğlu kendini bile tanıyamadan göçüp gitmektedir. Bu dünyadan… Mesela beklenmedik bir olay karşısında insan ağzından çok ağır ifadeler çıkabiliyor, çok geçmeden de o insan, ben bu sözleri nasıl sarf ettim diye başlıyor kendine kahretmeye. Erhan Yılmaz

Erhan Yılmaz’ın  ”Bitmeden Tükenmeden Arguvan" adlı üçüncü kitabı çıktı.
Erhan Yılmaz’ın  ”Bitmeden Tükenmeden Arguvan" adlı üçüncü kitabı çıktı.

Kitap dört bölümden oluşmaktadır. Birinci kısımda sanatçının bağlamaya ilgi duyanlara tavsiyeleri, ikinci bölümde kendi ağızından yaşam öyküsü, Üçüncü bölümde bazı paylaşılabilecek anıları, Dördünce ve son kısımda ise Erhan Yılmaz hakkında yazılan ve basında çıkan haberler yer almaktadır. Kitabın baskısı Korza yayıncılık tarafından yapıldı.

Erhan Yılmaz’ın daha öncede ”Bıkmadan Usanmadan” ve ”Yılmadan Yorulmadan” adlı kitaplarda yayınlamıştı.

Felek
Küçük yaşta diyar gurbet gezerken
Ne bilirsin nerde ne yapar felek
Dallanıp da BUDAKLANAM der iken
Bozgunculuk yapar işine felek
 

SEVGİLİ TÜRKÜ DOSTLARIM, Hayatta en zor şey insanı tanımaktır. Hatta insanoğlu kendini bile tanıyamadan göçüp gitmektedir. Bu dünyadan… Mesela beklenmedik bir olay karşısında insan ağzından çok ağır ifadeler çıkabiliyor, çok geçmeden de o insan, ben bu sözleri nasıl sarf ettim diye başlıyor kendine kahretmeye. Ben 63 yıllık hayatım boyunca sayısız insanlarla karşılaştım. Bazılarıyla çok daha yakınlaştım. Bu dostlarımdan bazılarını o kadar çok sevdim ki hatta ilk kitabımdaki Biyografim şiirimde bile adlarını dile getirmiştim. 
Erhan Yılmaz’ın anlatımından bir alıntıdır, yazının diğer kısımlarını kitaptan okuyabilirsiniz.
 

Arguvan'da doğmuş, Arguvan'ın havasını solumuş, Arguvan’ı görmese de Anadolu kültürünü yaşamış veya yaşatmış kişiler bu eserde kendilerinden bir şeyler bulacak ve sıkılmadan, bir solukta okuyacaklardır.
Jin. Op.Dr. Kemal Dogan-Kitabın sunu bölümünden alıntı.
 
 
Bu saz ve söz ustası her zaman olduğu gibi insanlara pozitif yaklaşımı, müziğinin kendine özgü söyleme tarzı ile bilinir. Bu türküleri söylerken Arguvan Ağzı türkülerin içeriğini anlatan Erhan YILMAZ'ın emeğini bir Arguvanlı olarak saygı ile anarım.
İsa Köyü'nden İbrahim YALÇINOĞLU-Kitabın önsöz bölümünden alıntı.
 
www.arguvanhaber.com
  

 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 09:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56